Összefoglaló 2019. szeptember 22., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3-0

Harmadik hazai mérkőzését is megnyerte a DVTK Jegesmedvék a Tipsport Liga alapszakaszában. A vasárnap esti találkozó gól nélküli első harmada után menetrendszerint következett a kékvonalas Vandane gól, majd Kiss Patrik megszerezte szezonbeli első találatát, a pontlistát vezető Vas János pedig beállította a végeredményt. A három megszerzett ponttal a tabella harmadik helyére lépett elő Marcel Rodman csapata.

Ahogy Marcel Rodman a találkozó előtt tervezte, már az első cserétől kezdve magához ragadta az irányítást a DVTK Jegesmedvék. Részegh és Vandane helyzeteinél kellett először hárítania a vendég kapusnak, majd Beauvillier lövése is eltalálta a kaput. A 4. percben Burzik kiállítása miatt két perc hazai előny következett, ami alatt Magosi és Dudás járt a legközelebb a gólszerzéshez. Egyenlő létszámban is folytatódott a fölény, a játék javarészt a liptószentmiklósiak harmadában zajlott. Az első komolyabb vendég lehetőséget Ozolins alakította ki, de Rajna magabiztosan hárított. A harmad utolsó perceiben kiegyenlítődött a játék képe, a 20. percben pedig Galanisz kiállítását jegyezhettük fel. A harmadról sokat elárult, hogy a kapuralövések aránya 14-6 volt.

A második harmad hasonlóan kezdődött, mint az első, hazai lehetőségekkel. Miskolczi, Vas és Dudás lövését hárította Zalivin, majd következett a második hazai létszámfölény. Az öt a négy elleni játék során a már jól begyakorolt figura végén Davis Vandane bombázott a hálóba a kékvonalról (1-0). Két perc sem telt el a vezető találat után, amikor megduplázódott az előny. Kiss Patrik szezonbeli első gólját szerezte meg, miután egy kipattanó korongot juttatott a kapuba közelről (2-0). Ezt követően a vendégek is elkezdtek kapura veszélyesen játszani, a következő 5 lövést az ő nevükhöz jegyezhettük fel, de Rajna Miklós minden alkalommal magabiztosan védett. Nick Ross kiállítása miatt öt a négy elleni játékkal fejeződött be a második játékrész.

A záró harmad egy kihasználatlan hazai emberelőnnyel indult, de egyenlő létszámban sem változott a játék képe, a korong legtöbbször Zalivin kapuja előtt tartózkodott. Negyed órával a végső dudaszó előtt a kiállítások vették át a főszerepet, sorrendben Ross, Piatka, Dudás és Huna ült ki a büntetőpadra. Utóbbi kiállításánál már a gól sem maradt el. Egy szépen kijátszott akció végén a pontlistát vezető Vas János váltotta gólra Részegh átadását (3-0). A hátralévő időben kétszer is próbálkozhatott a vendég csapat Rajna shutoutjának elrontásával, de az eredmény már nem változott, magabiztos győzelmet aratott hazai jégen a DVTK Jegesmedvék.

Tipsport Liga

5.forduló

2019. szeptember 22. 17:30

DVTK Jegesmedvék - MHK 32 Liptovský Mikulaš 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok, 1.091 néző, játékvezetők: Martin Korba, Robert Mullner, Juraj Konc, Martin Smrek

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) - Ross, Dudás, Rodman, Részegh, Vas - Gőz, Vandane, Beach, Galanisz, Magosi - Kiss D, Láda, Miskolczi, Harrison, Beauvillier - Vojtkó, Farkas, Ritó, Kiss P., Vezetőedző: Marcel Rodman

MHK 32 Liptovský Mikulaš: Zalivin - Kurali, Stehlik, Kriska, Ozolins, Lavrovs, Cebák, Smutny, Piatka, Osko, Sukel, Droppa, Petran, Ru.,Huna, Ro.Huna, Nechaj, Nemec, Burzik, Kalousek, Uhrik, Listiak Vezetőedző: Anton Tomko

1-0 28:09 Vandane (Vas, Részegh)
2-0 29:50 Kiss (Vandane, Ritó)
3-0 54:42 Vas (Részegh, Dudás)

Lövés 42-28
Védés 28 (100.00 %) : 39 (92.86 %)
Büntetés percek 12-12
Buli elhozatal 32/66 (48.48 %) : 34/66 (51.52 %)

2. Dukla MichalovceDUKLA MICHALOVCE 5 3 1 0 1 17 10 7 11
4. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA 4 3 0 0 1 13 8 5 9
13. HC 07 DetvaHC 07 DETVA 5 0 0 0 5 10 21 -11 0

Marcel Rodman: A végeredménnyel abszolút elégedett vagyok. Sokat birtokoltuk a korongot, de néha túljátszottuk a helyzeteket, egy passzal többet adtunk, mint kellett volna. Ha egyszerűbben játszottunk volna, nagyobb különbség is kialakulhatott volna. A speciális egységeink jól működtek és néhányan egyénileg is kiemelkedőt nyújtottak, mint például Rajna Miklós. Kontroll alatt tartottuk a meccset, de a jövőben egyszerűbben kell játszanunk és fegyelmezettebbnek kell lennünk, nem szabad felesleges kiállításokkal meccsbe hoznunk az ellenfelet. Ezeknek az apró hibáknak a kiküszöbölése egy hosszú folyamat, a mai meccsből is sokat tanultunk. Gratulálok a csapatomnak a három pont megszerzéséért.