Összefoglaló 2019. október 4., péntek

HC Košice - DVTK Jegesmedvék 3-2 b.u.

A Tipsport Liga 9. fordulójában a DVTK Jegesmedvék nagyot küzdve egy pontot hozott el a listavezető HC Kosice otthonából. A pénteki találkozón Francis Beauvillier szerezte meg az első találatot, majd a hazaiak Hascak és Mily találatával fordítottak. A folytatásban Marcel Rodman csapata mindent megtett az egyenlítésért, ami Kyle Beach góljával sikerült is. A plusz pont sorsa a büntetőlövések során dőlt el, amit a hazaiak szereztek meg.

A kassai találkozó első perce Kyle Beach szólójával indult, majd ugyan ebben a cserében Rajna Miklósnak is nagyot kellett védenie. Öt perc játék után jött az első nagyobb kassai nyomás, amikor Rajna három bravúrt is bemutatott rövid időn belül. Két perccel később Marcel Rodman csapata emberelőnybe került, amit rögtön sikerült is gólra váltani. Szép korongjáratás után Beauvillierhez került a korong, aki a bedobókör magasságáról a kapuba lőtt (0-1). A 10. percben újabb emberelőny következett, ami alatt közel másfél percig támadott megszakítás nélkül a piros mezben játszó miskolci csapat, de a nyomás ezúttal nem hozott gólt. Négy perccel később a hazaiak is megkapták az első előnyüket, ami alatt hasonló nyomást helyeztek Rajna kapujára és hasonló gólt is szereztek. Marcel Hascak a bedobókör magasságáról lőtt a rövid felsőbe (1-1). A folytatásban is kapura veszélyesen játszottak a csapatok, magas tempó és sok kapuralövés jellemezte a meccset.

A második harmad első perceiben a kassaiak domináltak, köszönhetően annak, hogy ismét emberelőnyben játszhattak. Egyenlő létszámban élvezetes oda-vissza játék alakult ki, kevés játékmegszakítással, így gyorsan pörögtek a percek. Vendég oldalról sok veszélyes ellentámadást láthattunk, újabb találatot mégis a hazaiak szereztek Mily révén (2-1). Öt perccel a játékrész vége előtt Vas János emberhátrányos helyzete maradt ki, majd Kosaristannak további két védést is be kellett mutatnia.

A záró játékrészeben folytatódott az élvezetes gyors hoki, de ezúttal többet tartózkodott a korong a kassai harmadban. Egy kivédekezett emberhátrány után az egyenlítő találat is megszületett, Beauvillier visszatért korongja után Klye Beach volt eredményes közelről (2-2). Egy perccel később Magosi és Koch páros kiállítása miatt négy a négy ellen folytatták a felek, ami alatt ismét Kosaristannak volt több dolga. Az utolsó öt percbe lépve nagy esély mutatkozott, hogy visszaszerezze a vezetést a DVTK Jegesmedvék, de a Koch kiállítása utáni létszámfölény kihasználatlan maradt, a rendes játékidő döntetlennel zárult.

A hosszabbításban három a három ellen játszottak a felek, ami sok helyzetet eredményezett. Hazai oldalról egy közeli Repac lövést, vendég oldalról pedig két kettő az egy elleni megugrást jegyezhettünk fel. A hosszabbításban a kassaiak is megkapták az esélyt, hogy eldöntsék a plusz pont sorsát emberelőnyben, de az önfeláldozó blokkoknak és Rajna védéseinek köszönhetően a büntetőkre maradt a döntés.

A rávezetések során Skokan, Hascak és Beauvillier volt eredményes öt kör alatt, így a kassaiak kettő, a DVTK Jegesmedvék egy ponttal gazdagodtak.

Tipsport Liga

9.forduló

2019. október 4. 17:30

HC Kosice - DVTK Jegesmedvék 3-2 b.u. (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0)

Kassa, Steel Arena, 4.335 néző

HC Kosice: Kosaristan (Skorvánek) - Slovák, Koch, Majdan, Chovan, Hascak, Ruzicka, Repe, Kihúfek, Skokan, Bezúch, Bucko, Cibák, Rapác, Bortnák, Bellus, Milly, Suja, Jokel, Vezetőedző: Peter Draisaitl

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) – Ross, Dudás, Rodman, Vas, Részegh, Gőz, Vandane, Beach, Galanisz, Magosi, Szirányi, Kiss D., Beauvillier, Harrison, Miskolczi, Láda, Vojtkó, Ritó, Lövei, Kiss P., Vezetőedző: Marcel Rodman

Buli elhozatal 31/62 - 31/62

Marcel Rodman: Tudtuk, hogy egy nagyon nehéz meccs vár ránk, és ez igy is lett. Az első 40 percben a kassaiak jobban kontrollálták a játékot mint mi. Ezek után viszont jól reagáltunk, meccsben maradtunk és nagyon jó karaktert mutattunk. Egy nagyon fontos pontot szereztünk. A hosszabbításban meg volt az esélyünk, hogy kettőt szerezzünk, de nem éltünk vele. Mindent összevetve jó teljesítményt nyújtottunk ma.