Összefoglaló 2019. október 11., péntek

HC Nové Zámky - DVTK Jegesmedvék 4-6

A DVTK Jegesmedvék péntek este háromgólos hátrányból fordítva idegenben győzte le a HC Nové Zámky csapatát. A találkozó 24. percében még 3-0 állt az eredményjelzőn, azonban a folytatásban Marcel Rodman csapata hat gólt is szerzett, amivel mindhárom pontot elhozta Érsekújvárról.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, már a második percben emberelőnybe kerültek, ami során Bajtek volt eredményes egy kipattanó korongból (1-0). Egy perccel később újra hazai előny következett, de nem tartott sokáig, hiszen a másik oldalról Urban is a büntetőpadra került. A négy a négy elleni játék során mindkét kapu előtt kialakult egy helyzet. A 9. percben nagy esély nyít a gólszerzésre, előbb Stupka kapott két perces büntetést, hét másodperc múlva pedig Dlugos lökte palánkra Részeghet, amiért 2+10 percet kapott. Az öt a három elleni játék során Vandane és Dudás lövéseivel veszélyeztetett a miskolci csapat, de gól nem született. Nem úgy, mint a 15. percben, amikor Stupka egy szépen kijátszott akció végén volt eredményes (2-0).

A második harmad Galanisz kimaradt szólójával indult, majd a következő cserében három gólosra nőtt a hazai előny. Egy létszámfölényes támadást Dlugos zárt le góllal (3-0). Másfél perccel később újabb vendég emberelőny következett, ami meghozta szépítő találatot, Galanisz szép mozdulattal ért bele Ross kékvonalról eleresztett lövésébe (3-1). A gól után felpörgött Marcel Rodman csapata, sorra jöttek a letámadások és az ütközések, a hazaiak csak szabálytalanságok árán tudták tartani a rohamokat. A 26. percben Jurik okozott vérző sérülést Kiss Dánielnek, aki szerencsére később folytatni tudta a játékot. Ezt az előnyt még nem sikerült kihasználni, nem úgy mint a következőt, amikor Francis Beauvillier lőtt hatalmas gólt kapásból (3-2). Egy perc múlva már az egyenlítés is sikerült, egy végigjátszott akció végén Magosi lőtt a kapuba (3-3).

A harmadik harmadban folytatta a támadások sorozatát a piros mezes miskolci csapat és Láda kékvonalas lövése után a kapuvasról a hálóba jutott a korong (3-4). A gól után a védekezés vette át a főszerepet, kevés nagy helyzet alakult ki. A hazaiak több létszámfölényt is kihasználatlanul hagytak, de a hajrában mégis sikerült egyenlíteniük némileg váratlanul. Mikus az alapvonal közelében ért bele egy lövésbe a korong pedig éles szögből a felső sarokba jutott (4-4). Két perccel a rendes játékidő vége előtt Ross arcát találta el egy hazai játékos az ütőjével, az emberelőnyt pedig a sértett váltotta gólra, aki a kékvonalról lőtt nagy gólt (4-5). A gólnál a hazaiak edzője challenge-et kért, de hiába rövid videózás után megadták a találatot a játékvezetők. Ezt követően a hazaiak kapuslehozatallal próbálkoztak, ami alatt Beach volt eredményes és beállította a szórakoztató és izgalmas mérkőzés végeredményét (4-6).

Tipsport Liga

11.forduló

2019. október 11. 18:30

HC MIKRON Nové Zámky - DVTK Jegesmedvék 4-6 (2-0, 1-3, 1-3)

Érsekújvár, Zimny Stadion, 923 néző, játékvezetők: Daniel Konc, Vladimir Fridrich, Martin Krajcik, Adam Jurciak

HC MIKRON Nové Zámky: Pavlas (Kristin) - Mikus, Dlugos, Stupka, Urban, Pospisil, Ordzovensky, Hatala, Jurik, Hruska, Bajtek, Drtina, Hain, Mucka, Smida, Rogon, Pavúk, Veshutkin, Ondrusek, Fábry, Vezetőedző: Ladislav Brankovic

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Rajna) - Szirányi, Vandane, Beach, Vas, Részegh - Ross, Kiss D., Rodman, Galanisz, Magosi - Láda, Dudás, Beauvillier, Harrison, Ritó - Gőz, Farkas, Lövei, Kiss P., Vezetőedző: Marcel Rodman

Büntetés percek 30-10

Marcel Rodman: A hazaiak jobban kezdték a meccset, mi csak az első gólunk után kezdtünk el megfelelően játszani. A meccs felétől a megfelelő energiaszinten játszottunk, ütköztünk, kapuralőttünk, ennek köszönhetően néha a szerencse is mellénk állt. Háromgólos hátrányból visszajönni csak karakteres csapatok tudnak, ezért külön boldog vagyok.  Köszönjük a szurkolóink támogatását, akik elkísértek minket erre a hosszú útra is!