Összefoglaló 2020. december 30., hétfő

DVTK Jegesmedvék - HKM Zvolen 2-6

Az év utolsó mérkőzésén minden jegy elkelt, így közel 2000 hazai szurkoló előtt lépett jégre a DVTK Jegesmedvék csapata és hamar kétgólos előnyt épített ki a HKM Zvolen ellen. A folytatásban azonban a vendégek fordítani tudtak és elvitték a három pontot a Miskolci Jégcsarnokból.

A mérkőzés előtt Tamás Gábor, a DVTK cégvezetője, és Egri István, a DVTK Jegesmedvék elnöke adta át a Piros Orr Bohócdoktorok Alapítványnak a jelképes csekket a klub által gyűjtött egy millió forintról. A találkozóra minden jegy elkelt, így közel 2000 szurkoló várta a csapatokat. A kezdőbedobás után magához ragadta a kezdeményezést Marcel Rodman csapata és már a 4. percben sikerült megszerezni a vezetést. Beauvillier passza után Vas János emelt a kapu bal felső sarkába (1-0). Bő két perc múlva megszületett az első kiállítás is, Gőz Balázs ült a büntetőpadra, majd a másik oldalról Trotter tette ugyanezt. Egyenlő létszámban folytatódott a miskolci nyomás, ami a 14. percben góllá érett. Az első gólnál gólpasszt jegyző Beauvillier lépett ki és lőtt Tomek mellett a kapuba (2-0). A következő cserében St.Pierre kapott két perces büntetést, ezt az emberhátrányt még sikerült kivédekezni, a következőt viszont már nem. Betker lövése átcsorgott Rajnán, Corrin pedig a kapuba továbbította a korongot (2-1).

A középső játékrészben folytatódott a gyors, támadóhoki mindkét csapat részéről. A harmad első nagyobb helyzete Galanisz előtt adódott, aki egyedül léphetett ki, de a kapu mellé lőtt. Ezt követően következett az első hazai emberelőny, ami alatt nem sikerült helyzetet kialakítani, majd felpörgette a játékát a szlovák csapat. A 33. Marco Hamala megkerülte a kaput és közelről betalált (2-2). 28 másodperccel később már a vendégek vezettek, Corrin a kékvonalról talált be (2-3). Nem sok hiányzott a gyors egyenlítéshez, Galanisz korongszerzése után Magosihoz került a korong, de lövését védte Tomek. A kihagyott helyzet megbosszulta magát, egy kapu előtti tömegjelenet után Tomko talált a kapuba (2-4).

A záró harmad áthúzódó emberelőnnyel indult, majd négy a négy ellen folytatták a felek Parks és Vandane kiállítása miatt. Egyenlő létszámban nagy lendülettel támadott Marcel Rodman csapata és többször is közel állt a harmadik gólhoz. A nagy erőfeszítés nem hozott sikert, sőt a meccs hajrájában a Zvolen talált a kapuba. Rajna vétett el egy korongot, ami Meliskohoz került, a csatár pedig nem hibázott (2-5). A meccs még tartogatott egy gólt, az utolsó percben ismét Melisko volt eredményes, beállítva ezzel a végeredményt (2-6).

Tipsport Liga

36.forduló

2019. december 30. 18:00

DVTK Jegesmedvék - HKM Zvolen 2-6 (2-1, 0-3, 0-2)

Miskolci Jégcsarnok, 1.967 néző, játékvezetők: Ondrej Kalina, Vladimir Snásel, Adam Jurciak, Ludovit Soltés

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) - Láda, Vandane, Ritó, Vas, Beauvillier - Gőz, Dudás, Beach, St.Pierre, Tousignant - Szirányi, Vojtkó, Harrison, Galanisz, Magosi - Kiss D., Farkas, Miskolczi, Kiss P., Vezetőedző: Marcel Rodman

HKM Zvolen: Tomek (Holly) - Tibensky, Trotter, Parks, McPherson, Halama M., Melisko, Marcinek, Mráz, Strauch, Petras, Halama P., Chlepcok, Corrin, Svarny, Metker, Maier, Drgon, Tomko, Vezetőedző: Andrej Podkonický

Büntetés percek 10-10
Buli elhozatal 40/76 (52.63 %) : 36/76 (47.37 %)

Marcel Rodman: Jól kezdtük a meccset, a megfelelő energiaszinttel. Kétgólos előnynél talán páran azt hitték, hogy ez egy könnyű meccs lesz. A második harmadban volt egy emberelőnyünk, amikor felállni sem tudtunk, ezután pedig átvette az irányítást a vendég csapat. Jobbak voltak a párharcokban és gyorsabban korcsolyáztak. Nagyon sajnálom a mai vereséget, mert ez egy fontos meccs volt egy közvetlen rivális elleni. Most visszaestünk a tabellán, de még vannak hátra fontos meccseink, amiken jobbnak kell lennünk.