Összefoglaló 2019. szeptember 6., péntek

Aluinvent DVTK - MBK Ružomberok 68-64

Győzelemmel kezdte az előszezont az Euroliga-selejtezőre készülő Aluinvent DVTK. Az Európa Kupa-induló szlovák MBK Ružomberok gárdája ellen négypontos sikert arattak a piros-fehérek.

Goree szerezte a találkozó és az új szezon első kosarát, de aztán zsinórban szerzett nyolc pontjukkal meglódultak a szlovákok. Goree újabb duplája zárta le a hazaiak gólcsendes időszakát, majd a vendégek Fekete nevű játékosa dobta be az egyik büntetőjét (4-9). Cyesha 2+1-es akcióval vétette magát újfent észre, de Stašová hármasával ismét a rózsahegyiek növelték az előnyüket. Szűcs Réka szemfüles labdalopása után ziccerrel fejezte be az akciót, majd egy szép tempódobásból Pusztai is megszerezte első pontjait a DVTK mezében (11-12). A negyedből hátralevő bő egy percben Moravčiková négy pontja mellett Medgyessy Dóra egy jó büntetőjét jegyezhettük fel (12-16).

A második negyedet is a fehér mezesek kezdték jobban, több mint három és fél perc kellett ahhoz, hogy újra diósgyőri pontnak tapsolhassanak a nézők, ekkor Medgyessy értékesítette az egyik büntetőjét (13-20). A folytatásban ugyanő osztott ki egy laza asszisztot Kiss Angelikának, aki nem is hibázta el a ziccert. A szlovákok duplájára Goree válaszolt egy remekbe szabott triplával, időt is kért a vendégcsapat (18-22). A következő percekben lendületben maradt az Aluinvent DVTK, Medgyessy és Pusztai találatai után újra egyenlő állást mutatott az eredményjelző (22-22). A félidő előtt a vezetést is sikerült megszerezni, mert a rózsahegyi duplára Szűcs reagált egy nagyszerű hármassal (25-24). E műfajból még láthattak egyet-egyet a kilátogató drukkerek a szünetig, a hazaiakét a fiatal Szegeczki Nóra hintette be így minimális hazai előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok (28-27).

A fordulás után kísértetiesen hasonlóan alakultak az események, mint a mérkőzés elején, ugyanis Goree kettese után ezúttal hét rózsahegyi pont érkezett, de megrázták magukat a hazaiak és egy kis Goree-show után újra megszerezték a vezetést (36-34). Vendég-dupla után Maja Škorić percei következtek, hiszen két kettese között a szerb csapatkapitány nagyszerű gólpasszt is adott Pusztai Petrának, és a remek periódus végén Zele vágott be egy hármast (45-36). Juraj Sura időkérését követően Turudić szépített, egymás után kétszer is ő talált be a vendégek részéről, ugyanakkor a diósgyőriek is termelték a pontokat. A Škorić által Medgyessynek kiosztott assziszt kifejezetten szép volt, nem hiába tapsolták meg a nézők a jelenetet (50-40). A harmadik negyed eredménye egy Goree-tempóval és Turudić büntetőivel alakult ki (52-42).

Az utolsó felvonásban egy rózsahegyi büntető után Szűcs és Stašová triplaváltása következett, majd ismét a piros mezesek nyolcasa szerzett szemfüles kosarat (57-46). A folytatásban felváltva estek a kosarak, a diósgyőriekét Kiss jegyezte Medgyessy gólpassza után, majd a következő támadás végén ő maga is feltett egy könnyű ziccert (61-53). A negyed felénél Szűcs Réka labdaszerzése majd ziccere ragadtatta tapsra a szurkolókat, erre Mistinová reagált egy hárompontossal. A hajrát megnyomta a Ružomberok, és bő két perccel a találkozó vége előtt egy pontra zárkózott fel, Medgyessy kosara a legjobbkor jött (65-62). Turudić kettese izgalmakat ígért, amelyeket Zele igyekezett lehűteni egy a sarokból elengedett nagyszerű triplával, és mint kiderült, ez a mérkőzés végeredményét is jelentette (68-64).

Előszezon 1. mérkőzés

Aluinvent DVTK - MBK Ružomberok 68-64 (12-16, 16-11, 24-15, 16-22)

Miskolc, Körcsarnok, 150 néző. Játékvezetők: Sallai István, Gergely Csaba, Lengyel Ádám.
Aluinvent DVTK: Medgyessy 8, Pusztai 6, Škorić 7/3, Goree 22/3, Kiss A. 2. Csere: Szűcs R. 12/6, Zele 8/6, Frindt, Szegeczki 3/3, Vég-Dudás, Bacsó, Kecskés. Vezetőedző: Cziczás László.
MBK Ružomberok: Stašová 13/9, Turudić 19, Mištinová 6/3, Fekete 10/3, Yatskovets 5. Csere: Havranová, Dudašová 5/3, Moravčiková 6. Vezetőedző: Juraj Suja.

Cziczás László: - Olyan volt ez a mérkőzés, mint ha egy egymás közt játszottunk volna. Nem teljes csapattal tudtunk kiállni ma, de az erős Rózsahegy elleni csata jól szolgálta felkészülésünket, dolgozunk tovább.