Összefoglaló 2020. november 1., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Michalovce 2-3 h.u.

A Tipos Extraliga vasárnapi játéknapján a HK Dukla Michalovce együttesét fogadta a DVTK Jegesmedvék. A mérkőzésen kétszer is vezetett Dave Allison csapata, de a nagymihályiak mindkétszer egyenlíteni tudtak. A döntés a hosszabbításra maradt, ahol Takac nyerte meg a meccset csapata számára, így a DVTK Jegesmedvék a szezonban harmadszor is egy szerzett ponttal zártak egy meccset.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 5.forduló

2020. november 1. 17:00

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Michalovce 2-3 h.u. (1-0, 1-1, 0-1, 0-1)

Miskolci Jégcsarnok, 595 néző, játékvezetők: Vladimir Goga, Vladimir Fridrich, Andrej Bogdan, Drahoslav Vysny

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. (Rajna) - Wehrs, Szirányi, Flick, Vas, Egle -Wolff, Kiss D., Osterberg, Galanisz, Magosi - Gőz, Vojtkó, Rokaly, Miskolczi, Csányi - Láda, Lövei, Révész, vezetőedző: Dave Allison

HK Dukla Michalovce: Tomek - Southorn, Louis, Takac, Lalancette, Regenda - Ventela, Mihalik, Korhonen, Hickmott, Bartánus - Zelenák, Tavoda, Maslonka, Galambos, Török - Bdzoch, Zekucia, Chalupa, Cesik, Ragan, vezetőedző: Miroslav Chudy

1-0 01:08 Osterberg (Galanisz, Kiss D.)
1-1 27:06 Ventela (Lalancette, Takac)
2-1 37:46 Csányi (Vas, Szirányi)
2-2 47:23 Ragan (Southorn, Chalupa)
2-3 62:31 Takac

Dave Allison: A szurkolóknak biztos élvezetes lehetett ez a meccs. A srácok megtették azt, amit kértünk tőlük. Látom, hogy jó irányba haladunk, a játékosok egyre jobb állapotba kerülnek, ugye a vírus rajtunk is keresztülment, de azóta jól dolgoznak a játékosok és szebb napok várnak majd ránk. A kapuban Kiss Bence is jó teljesítményt nyújtott, és olyan játékosoktól is jó teljesítményt láthattunk, akik sokáig nem tudtak meccset játszani. Frusztráltak vagyunk, de nem csalódottak. Nem a játékunk, vagy a csapatunk miatt vagyunk frusztráltak, hanem azért, mert az utolsó korong nem a mi akaratunk szerint pattant. A jelenlegi helyzetben sok a bizonytalanság, de abban biztosak vagyunk, hogy egyre jobbak leszünk, erre fókuszálunk. Amikor mindenki bevethető lesz, akkor egy pozitív versenyhelyzet lesz a csapatban. Úgy gondolom a szezon ilyen korai szakaszában nincs miért csalódottnak lenni, dolgozunk tovább.

Miroslav Chudy: Az első harmadban a hazaiak jobban játszottak, mint mi. Örülhettünk, hogy csak egy gólos hátrányban voltunk. A második harmadban már jobbak voltunk, agresszívabban játszottunk. Örülünk a győzelemnek, de úgy gondolom, hogy a miskolci csapat is megérdemelt egy pontot a játék összképe alapján.

Összefoglaló

Lövés 35-32
Védés 29 (90.63 %) : 33 (94.29 %)
Büntetés percek 12-8
Buli elhozatal 43/70 (61.43 %) : 27/70 (38.57 %)

9. HC Slovan BratislavaHC SLOVAN BRATISLAVA 5 1 1 0 3 14 15 -1 5
11. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA 4 0 1 0 3 8 17 -9 2
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 4 0 0 0 4 7 20 -13 0