Összefoglaló 2021. január 19., kedd

DVTK Jegesmedvék - HKM Zvolen 2-3

A Tipos Extraliga keddi játéknapján a HKM Zvolen érkezett a Miskolci Jégcsarnokba. A találkozó első harmadában a vendégek szerezték meg a vezetést, de a előbb Rob Flick egyenlített, majd Vas János találatával a vezetést is sikerült megszerezni. Az előny nem tartott sokáig, szűk egy percen belül Stupka egyenlített, majd Zuzin újra vezetéshez juttatta a zólyomiakat. Dave Allison csapata az utolsó másodpercekig támadott az egyenlítés reményében, azonban újabb gólt már nem sikerült szerezni.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 10.forduló

2021. január 19. 18:00

DVTK Jegesmedvék - HKM Zvolen 2-3 (1-1, 1-2, 0-0)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Vladimir Snásel, Tomas Orolin, Ludovit Soltés, Matej Janiga

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Bukor, Wehrs, Rokaly, Vas, Osterberg - Kiss D. Láda, Csányi, Galanisz, Magosi - Vojtkó, Szirányi, Flick, Páterka, Anderson - Hadobás, Révész, Miskolczi, Turbucz, vezetőedző: Dave Allison

HKM Zvolen: Rahm (Trencan) - Betker, Kotvan, Bondra, Zuzin, Kelemen - Ivan, Melancon, McPherson, Mikus, Nuutinen - Hrasko, Kubka, Stupka, Halama, Kolenic - Melisko, Gubancok, Marcinek, Tibensky, Chlepcok - vezetőedző: Peter Oremus

Büntetés percek 10-8
Buli elhozatal 31/56 (55.36 %) : 25/56 (44.64 %)

Dave Allison: Ez a meccs hasonló volt, mint az elmúlt pár találkozónk. Egy-két jó támadásra voltunk attól, hogy a vereséget győzelemmé fordítsuk. A srácok jól küzdöttek, szerintem jó volt az első harmadunk. Egyenlő erők küzdelme volt ez a találkozó. Nekik is volt néhány helyzetük, de nekünk mindössze egy-két jó támadáson múlik, hogy a rosszból jók legyünk és az ilyen meccseken pontokat is szerezzünk. Még mindig úgy gondolom, hogy néhány játékosnak többet kell nyújtania, de boldog voltam, ahogy belementünk a harmadik harmadba. Lehet, hogy volt 1-2 hiba és nem sikerült gólt szerezni, de a srácok megvédték egymást, hajtottak az egyenlítésért. Szerintem ez egy jó lépés volt abba az irányba, hogy jobb csapattársai legyenek egymásnak.

A játéknap további eredményei

HK Dukla Michalovce - HK Poprad 3-4 h.u.
HK Nitra - HC Slovan Bratislava 3-4 b.u.

9. HC Nové ZámkyHC NOVÉ ZÁMKY 31 8 4 4 15 79 83 -4 36
11. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 BANSKÁ BYSTRICA 30 5 4 3 18 73 117 -44 26
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 31 4 0 3 24 72 146 -74 12