Összefoglaló 2021. január 29., péntek

DVTK Jegesmedvék - HC Nové Zámky 3-2

Győzelemmel mutatkozott be a DVTK Jegesmedvék kispadján Tokaji Viktor. A HC Nové Zámky elleni mérkőzésen Rob Flick szerezte meg a vezetést, de a vendégek fordítani tudtak. A második harmadban újabb fordulat következett, előbb Galanisz, majd Csányi talált a kapuba. Ezt követően jól védekezett és veszélyes ellentámadásokat vezetett Tokaji Viktor csapata, így a három pontot is itthon tudta tartani.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 35. forduló

2021. január 29. 18:00

DVTK Jegesmedvék - HC Nové Zámky 3-2 (1-1, 2-1, 0-0)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Peter Jonák, Vladimír Fridrich, Michal Orolin, Lukáš Kacej

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Wehrs, Hadobás, Flick, Vas, Anderson - Láda, Kiss D. Csányi, Osterberg, Rokaly - Szirányi, Vojtkó, Miskolczi, Galanisz, Magosi - Fazakas, Ritó, Lövei, Révész, Galajda, vezetőedző: Tokaji Viktor

HC Nové Zámky: Kiviaho (Lackovic) - Vastila, Clarke, Ondrusek, Seppanen, Stevuliak, Fereta, Roman, Bajtek, Doggett, Majdan, Holenda, Mikus, Jurik, Holovic, Okolicány, Seliga, Tóth, Andrisik, Zahradnik, vezetőedző: Majoross Gergely

Büntetés percek 10-8
Buli elhozatal 39/65 (60.00 %) : 26/65 (40.00 %)

Tokaji Viktor: Ez egy nagyon kiélezett találkozó volt, de erre is számítottunk, hiszen az ellenfél kifejezetten erőteljes hokit játszik. Azt is tudtuk, hogy ez egy „hatpontos” mérkőzés, ennek fényében álltunk bele a mai napba. Nyílván az idő rövidsége miatt nagy taktikai változtatásokat nem eszközöltem, de amin változtattunk, az jól működött. Mindenki átérezte a meccs jelentőségét, a szívnek, illetve az akaratnak volt köszönhető, hogy ezt a győzelmet meg tudtuk szerezni. Nagy jelentősége volt annak, hogy tudtunk fordítani, így ha a játékot nem is mindig, de az eredményt tudtuk uralni a meccs második felében és érzelmi szempontból is kontrollálni tudtuk a találkozót. Az utolsó két percben nehéz helyzetbe kerültünk, de a csapatom karakterét mutatja, hogy ezt sikerült átvészelnünk.

9. HC Nové ZámkyHC NOVÉ ZÁMKY 34 8 4 4 18 85 100 -15 36
10. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 BANSKÁ BYSTRICA 34 7 5 3 19 84 124 -40 34
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 35 5 0 3 27 81 164 -83 18