Összefoglaló 2021. március 14., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - HC Košice 3-2

A Tipos Extraliga 48. fordulójában a HC Košice csapatát fogadta a DVTK Jegesmedvék a Miskolci Jégcsarnokban. A találkozó negyedik percében Magosi Bálint szerezte meg a vezető találatot, majd a kassaiak két emberelőnyös góllal fordítottak. Ezt követően Karol Csányi emberhátrányban vette be Vay Ádám kapuját, a záró játékrészben pedig Stephen Anderson remek lövése a győztes találatot jelentette.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 48. forduló

2021. március 14. 17:30

DVTK Jegesmedvék - HC Kosice 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Milan Adamec, Vladimír Fridrich, Ľudovít Šoltés, Lukáš Kacej

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Wehrs, Kiss D., Rokaly, Vas, Anderson - Szirányi, Fredriksson, Csányi, Magosi, Lövei - Láda, Gőz, Galajda, Miskolczi, Galanisz - Vojtkó, Ritó, vezetőedző: Tokaji Viktor

HC Kosice: Vay (Riecicky) - Pavlin, Baránek, Réway, Chovan, Klhúfek - Michalcin, Ruzicka, Bellus, Mráz, Lapsánsky - Slovák, Deyl, Mily, Jacobs, Poirier - Petran, Fric, Jokel, Havrila, Demek, vezetőedző: Marcel Simurda

Büntetés percek 16-8
Buli elhozatal 35/61 (57.38 %) : 26/61 (42.62 %)

Tokaji Viktor: A srácok jobban akarták ezt a győzelmet, mint az ellenfelünk, akaratban, szívben feléjük tudtunk nőni. A meccsnek volt egy olyan momentuma, ahol túlzás nélkül rájuk borítottuk a pályát és nem hagytunk nekik levegőt. Ez volt az a fordulópont a meccsen, amikor a srácok elhitték, hogy lehet keresnivalónk. Nagyon örülök, hogy saját maguknak is bebizonyították, hogy bárki ellen képesek jól játszani és örülök, hogy ez a gólok számában is megmutatkozott. Én nem az a típusú ember vagyok, aki feladja és azt az üzenetet adjuk a játékosok felé is, hogy ne gondolják azt, hogy már vége a szezonnak. Majd akkor lesz vége, ha az utolsó mérkőzésen lepereg az óra. Egész eddig a pillanatig azért jövünk ide, hogy tanuljunk, jobbak legyünk, fejlődjünk és például lehetőséget biztosítsunk olyan fiatal játékosoknak, akik ma is megállták a helyüket.

A játéknap további eredményei

HC Slovan Bratislava - HK Nitra 3-2 b.u.

8. HC KošiceHC KOŠICE 48 19 7 3 19 143 121 22 74
9. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 BANSKÁ BYSTRICA 48 14 5 5 24 134 166 -32 57
10. HC Nové ZámkyHC NOVÉ ZÁMKY 48 13 5 7 23 124 136 -12 56
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 48 6 0 3 39 100 242 -142 18