Összefoglaló 2021. május 8., szombat

U16: DVTK - Paks 2-1 (1-0)

Balázsi Levente korai góljával a DVTK U16-os csapata vezetést szerzett a Paks elleni, hazai bajnokin. A második félidő derekánál azonban a vendég együttes egy szabadrúgás variáció után egyenlíteni tudott. Nem sokkal később azonban Bedő Dominik fejese ismét a piros-fehéreket juttatta előnyhöz, s mint később kiderült, ez a találat három pontot eredményezett.

Országos U16-os bajnokság,
B csoport, 11. forduló.

Diósgyőri VTK U16 - Paksi FC U16 2-1 (1-0)

DVTK edzőközpont, 30 néző. V.: Harsányi Csaba (Szikszai Sándor, Hadászi László Péter).

Diósgyőri VTK U16: Kapi Á. - Ferencsik S., Balázsi L., Kiss M., Kollár M., Kövesi K., Demeter M., Sebestyén Á., Ferencsik B., Bedő D., Gyenes F. Vezetőedző: Miskei Attila.

Paksi FC U16: Hübner Sz. - Perger Zs., Mácsik M., Binder Zs., Marosi R., Marsai M., Ádám D., Karaszi D., Répási P., Pesti Z., Szivós T. Vezetőedző: Péter Norbert.

Csere: Gyenes F. helyett Varaga Z. a 46., Karaszi D. helyett Rogács M. a 46., Demeter M. helyett Ördög Sz. a 70., Sebestyén Á. helyett Németh Á. a 73., Marosi R. helyett Kispál Zs. a 82., Rogács M. helyett Horváth A. a 86, percben.

Gólszerző: Balázsi L. (1-0) a 7., Pesti Z. (1-1) a 67., Bedő D. (2-1) a 68. percben.

Miskei Attila: - Az első huszonöt percben jól játszottunk, megfelelően bontottuk meg az ellenfél védekezését. Szélességben, kettő-egyes, három-kettes szituációk alakultak ki, amiből helyzeteket alakítottunk ki. Sajnos ezeket elhibáztuk. Tudtuk, hogy mire számíthatunk az ellenfél részéről, rengeteg felívelt és második szándékú labdára kellett megfelelően reagálnunk. Ezután kapkodva játszottunk, siettettük a támadásépítést, kevesebbet birtokoltuk a labdát, belementünk egy felesleges rohanásba. Javulnunk kell abban, hogy a játék elképzelésünk akkor sem változhat, ha kellemetlen stílusú, célfutballt játszó csapattal találkozunk. Ugyanakkor dicséret illeti a fiúkat, hogy egy ilyen nehéz mérkőzésen egységes csapatként, eredményesen tudtunk szerepelni.

Péter Norbert: - Tipikus ikszes meccs volt, örülhet a hazai csapat, hogy végül 2-1-re meg tudta nyerni.