Összefoglaló 2021. július 10., szombat

Újpest - DVTK 1-1 (0-1)

A Kisvárda és a Békéscsaba legyőzése után Újpesten is veretlen maradt a DVTK labdarúgó csapata. A bajnoki főpróbájukat tartó, az Európa Konferencia Liga-selejtezőre készülő lila-fehérek otthonában a 78. percig vezetett a Diósgyőr, de a hazaiak végül egyenlíteni tudtak.

Újpest FC - Diósgyőri VTK 1-1 (0-1)

Újpest, Szusza Ferenc Stadion, 400 néző Játékvezető: Rúsz Márton (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
Újpest FC 1. félidő: Pajović - Kastrati, Koutroumpis, Diaby - Pauljević, Stieber, Onovo, Mitrović, Antonov - Tallo, Beridze.
Újpest FC 2. félidő: Pajović - Csongvai, Koutroumpis, Diaby (Bjeloš, 64.), Szakály, Fehér Cs., Simon K. Viana, Katona M., Croizet, Beridze (Jevtoski, 72.). Vezetőedző: Michael Oenning
DVTK 1. félidő: Póser - Polgár, Hegedűs J., Szatmári, Bokros - Szeles, Németh M. - Makrai, Molnár, Jurek - Könyves
DVTK 2. félidő: Póser (Borsos, 61.) - Eperjesi, Karan, Szűcs K., Bárdos - Oláh B., Zsemlye - Zsolnai, Suljić, Hornyák - Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Sárga lap: Hegedűs J. a 38., Katona M. a 83. percben.
Gólszerző: Könyves (0-1 - tizenegyesből) a 21., Simon K. (1-1) a 78. percben.

21. perc: Diósgyőri szöglet jobbról. Németh Márió beívelésébe beleért egy újpesti játékos, bedobás a másik oldalon, ami után Könyves Norberttel szemben szabálytalankodtak a lilák a tizenhatoson belül. Tizenegyes. A sértett Könyves Norbert a kapu közepébe lőtt félmagasan. 0-1

78. perc: Simon Krisztián 20 méterre a kaputól átvette a labdát, egyet tolt rajta és kilőtte Borsos kapujának jobb oldalát. Nagy gól volt. 1-1

Kondás Elemér: - Ez a találkozó is jól szolgálta a felkészülésünket. Kicsit javítottunk a védekezésen és kértem a játékosokat, hogy azokat az elemeket, amiket gyakoroltunk, próbálják betartani, hiszen a Békéscsaba ellen néhányszor lyukasak voltunk. Most ezt egy jó csapat ellen és képzett játékosokkal szemben kellett megvalósítani. Az elején többet birtokolta a labdát az Újpest, de utána feljöttünk. Egy szép akció után büntetőhöz jutottunk, amit ki is tudtunk használni. Utána is megvoltak a lehetőségeink, amelyekből gólt szerezhettünk volna, nyilván a hazai csapatnak is és egy átlövésből kaptunk gólt. Ilyenkor nem nagyon szoktam foglalkozni az eredménnyel, de az újpesti stadionban jó eredmények számít az 1-1, a fő szempont ugyanakkor az volt, hogy a játékosok megfelelő terhelést kapjanak. A labdarúgóink hozzáállásával tökéletesen meg vagyok elégedve, játékban akadtak problémák, ezeket majd folyamatosan kijavítjuk, de ismétlem, egy jó csapat ellen voltak ezek a hibák.