Összefoglaló 2022. január 11., kedd

KMSK Deinze - DVTK 2-0 (1-0)

Kedden délután lejásztotta második felkészülési mérkőzését is a DVTK labdarúgó csapata a spanyolországi edzőtáborban. Az ellenfél ezúttal a belga másodosztály 4. helyén álló KMSK Deinze volt.

KMSK Deinze - Diósgyőri VTK 2-0 (1-0)

Spanyolország, Marbella, Marbella Football Center 30 néző. Játékvezető: Antonio Jose Roldán Gómez (Jose Antonio Delgado del Corral, Juan Manuel Ruiz Romero)
KMSK Deinze: Vandenberghe - El Banouhi (Schamp, 63.), Boone, Blondelle (De Looze, 63.), Vansteenkiste (Mertens, 46.) - Abrahams (Bizimana, 63.), Hendrickx (Tarfi, 63.), Fraser (Geeraerts, 63.), Staelens - De Belder (Fuakala, 63.), Dansoko (Janssens, 46.). Vezetőedző: Wim De Becker
DVTK: Danilović (Borsos, 46.) - Eperjesi (Bertus, 71.), Hegedűs (Karan, 63.), Szatmári - Kispál, Lucas (Németh M., 46.), Oláh B., Zsolnai (Jurek, 75.), Bárdos (Szűcs K., 46.) - Horváth Z. (Hornyák, 63.), Molnár G. (Könyves, 71.) Vezetőedző: Kondás Elemér.

Sárga lap: Tarfi a 73. percben
Gólszerző: Staelens (1-0) a 27., Mertens (2-0) a 78. percben.

26. perc: Egy hazai akció végén Alessio Staelens lőtt 16 méterről, a lövése megpattant egy diósgyőri lábon, Danilović így tehetetlen volt. 1-0

78. perc: Egy balról élesen belőtt labdát Lennart Mertens fejelt közelről Borsos kapujába védhetetlenül. 2-0

Kondás Elemér: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk, és egy nagyon jó ellenféllel találkoztunk. Gyorsan és erőszakosan játszottak. Adódott nekünk is lehetőségünk a gólszerzésre, de nem tudtuk kihasználni, aztán egy megpattanó lövésből ők szereztek vezetést, addig nem nagyon volt Danilović-nak védeni valója. A második félidőben a belga csapat több helyzetet kialakított, mi is feljebb toltuk a védekezésünket, megpróbáltunk kiegyenlíteni, de kicsit lassabban játszottunk, mint ők, ezért, ha labdát veszítettünk, vagy kicsit pontatlanabbak voltunk, akkor labdát szereztek és ebből tudtak támadásokat vezetni. Legalább a játékosok saját bőrükön tapasztalták, és látják, hogy milyen a nemzetközi futball.

Légy naprakész és kövesd a DVTK social media felületeit!

Az edzőtábor eseményeiről a DVTK hivatalos csatornáin (a dvtk.hu weboldalon, a klub facebook és instagram oldalán, valamint twitter és youtube csatornáján) folyamatosan beszámolunk.