Összefoglaló 2022. március 19., szombat

MTK Hungária - DVTK 5-1 (2-0)

Súlyosnak tűnő vereséget szenvedett a DVTK női labdarúgó csapata az MTK Hungária otthonában, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a piros-fehérek így is nagyot küzdöttek, hiszen több mint 75 percig emberhátrányban futballoztak.

Simple Női Liga 13. forduló

MTK Hungária - Diósgyőri VTK 5-1 (2-0)

Budapest, BKV Előre Sporttelep. Játékvezető: Bálint Kata Tünde (Szabó Laura Emerencia, László István Sándor)
MTK Hungária: Erős - Nagy V., Vas, Pinczi, Cremer - Bokor, Stefán, Taylor - Vachter, Milunović, Csuhai. Vezetőedző: Farkas Attila
DVTK: Böröcz B. - Somogyi, Palama, Ónodi, Boros K. - Geréd, Sandu, Barker, Krisztin - Sain, Bradić. Vezetőedző: Bém Gábor

Csere: Sandu helyett Mikó a 46., Sain helyett Havasi a 60., Vas helyett Farádi-Szabó a 66., Csuhai helyett Madrid a 78., Stefán helyett Haraszti a 88., Cremer helyett Palkovics a 88., Ónodi helyett Végh a 81., Krisztin helyett Horváth L. a 83., Bradić.helyett Vig a 83. percben.
Sárga lap: Bokor B. a 48. percben.
Piros lap: Palama a 15. percben
Gólszerző: Vachter (1-0) a 31., Vachter (2-0) a 33., Milunović (3-0) az 55., Boros K. (3-1) a 62., Milunović (4-1) a 90., Taylor (5-1) a 90+3. percben.

Bém Gábor: - A vereség ellenére gratulálok a játékosaimnak, maximálisan megtettek mindent, amit egy ilyen emberhátrányban lejátszott mérkőzésen meg lehet tenni. Volt tartása a csapatnak. Utaztunk három nap alatt 1200 kilométert, több mint 75 percig emberhátrányban voltunk, mindenképpen pozitívum, hogy ez fizikálisan ez nem látszódott a lányokon. Kicsit úgy érzem, hogy el vagyunk átkozva. Van egy hetünk felkészülni a Ferencváros elleni hazai mérkőzésre.