Összefoglaló 2022. július 9., szombat

Mezőkövesd - DVTK 2-3 (1-1)

Második nyári felkészülési mérkőzését játszotta a DVTK szombaton délelőtt Mezőkövesden. A mérkőzés kiválóan szolgálta a felkészülést, több fiatal is játéklehetőséget kapott. Lukács Dániel ezúttal két gólt szerzett, a győzelmet pedig Csirmaz István találata jelentette.

Felkészülési mérkőzés

Mezőkövesd Zsóry - Diósgyőri VTK 2-3 (1-1)

Mezőkövesd, Zsóry Edzőcentrum, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Karakó Ferenc (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert).
Mezőkövesd: Tordai (Ryabenko, 46.) - Madarász, Karnitski,  Kotula M. (Kállai Z., 59.) - Kállai K., Cseke, Beširović, Vajda - Molnár G. (Kiš, 46.), Dražić (Jurina, 46.), Cseri (Derekas, 59.). Vezetőedző: Supka Attila.
DVTK 1. félidő: Póser Dániel - Farkas Dániel, Mrva Patrik, Szatmári Csaba, Bárdos Bence - Holdampf Gergő, Benkő Péter,  Vajda Botond - Jurek Gábor, Lukács Dániel, Papp Marcell. Vezetőedző: Dragan Vukmir.
DVTK 2. félidő: Branislav Danilović -  Csirmaz István, Szatmári Csaba, Bárdos Bence (Hegedűs János, 68.), Bokros Szilárd - Bertus Lajos,  Holdampf Gergő (Illés Bálint, 85.), Oláh Bálint - Jurek Gábor (Oláh Balázs, 82.), Eppel Márton, Lukács Dániel.

Gólszerző: Dražić (1-0) a 9., Lukács D. (1-1) a 43., Jurina (2-1) a 66., Lukács D. (2-2) a 68., Csirmaz (2-3) a 83. percben.

9. perc: Újabb hazai labdaszerzés a felezővonalnál, Stefan Dražić kapta a labdát, és végül Póser mellett is elhúzva azt közelről a hálóba passzolt, 1-0

43. perc:  Szép diósgyőri támadás végén Vajda visszapasszát az üresbe futó Lukács Dániel kissé jobbról a kapu jobb alsó sarkába lőtte, 1-1

66. perc: Diósgyőri labdavesztést követően Marin Jurina értékesítette a jobb oldali beadást, 2-1

67. perc: Csirmaz jobb oldali beadását követően Eppel ollózó mozdulattal próbálkozott, majd balról Oláh lekészítette a labdát, végül Lukács Dániel 12 méterről, kissé balról a kapu hosszú oldalába tekert, 2-2

83. perc: Oláh Bálint indította Bertust, aki középre adott, Ryabenko Eppel elől kitenyerelte a labdát, ami 16-os vonalán Csirmaz István elé került, aki középről egyből a kapu bal oldalába lőtt, 2-3

Edzői értékelés

Dragan Vukmir: - Elsősorban a játékosoknak szeretnék gratulálni, mert jól küzdöttek. Egy újabb kemény munkával töltött héten vagyunk túl, ma is azt volt a legfontosabb, hogy senki ne sérüljön meg, az eredmény másodlagos. Sok pozitív dolgot láttam, és természetesen olyanokat is, amin javítani kell. A felkészülési időszak közepén járunk, jut még idő mindenre, de a ma mutatott teljesítménnyel elégedett vagyok.