Összefoglaló 2022. július 23., szombat

Vasas FC - DVTK 0-1 (0-1)

Az Illovszky Rudolf Stadionban játszotta le ötödik, egyben utolsó idei nyári felkészülési mérkőzését a DVTK labdarúgó csapata. Folytatás jövő héten vasárnap Siófokon, a Merkantil Bank Liga 1. fordulójában.

Vasas FC - Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Berényi Tamás (Nyekita Brúnó, Rábel Alfréd)
Vasas FC: Jova - Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye - Vida, Berecz, Pátkai - Radó, Novothny, Cipf. Vezetőedző: Kuttor Attila
DVTK: Póser - Farkas D., Hegedűs, Szatmári, Csirmaz - Holdampf, Bényei - Könyves, Bertus, Lukács D. - Eppel. Vezetőedző: Dragan Vukmir

Csere: Eppel helyett Jurek a 27. percben, Póser helyett Danilović a 46., Novothny helyett Feczesin a 48., Vida helyett Szilágyi a 60., Pátkai helyett Márkvárt a 60., Könyves helyett Vajda a 66., Bertus helyett Oláh Bá., Jurek helyett Papp M. a 81. percben.
Sárga lap: Papp M. a 90+1. percben.
Gólszerző: Eppel (0-1) a 17. percben.

17. perc: Egy tetszetős diósgyőri labdaszerzést követő ellentámadás végén Bertus Lajos ugratta ki a védők közül kilépő Eppel Mártont, aki egy higgadt cselt követően a balra vetődő Jova Levente mellett 14 méterről a kapuba lőtte a labdát. 0-1

85. perc: Lukács Dániel szerzett labdát szemfülesen a hazai térfél közepén, két védő kíséretében vezette kapura, de szabálytalankodtak vele szemben a 16-oson belül, tizenegyes következett. A sértett állt a labdához, de Jova Levente megérezte merre kell vetődnie, így nem változott az eredmény.

Dragan Vukmir: - Örülök, hogy meg tudtuk nyerni a mai mérkőzést, hiszen a Vasas nem volt könnyű ellenfél. Sok mindenen kell még javítanunk a játékunkban, de nagy pozitívum, hogy nem kaptunk gólt. Örülök, hogy az akarattal ezúttal sem volt gond. Rendben vagyunk.