Összefoglaló 2023. április 22., szombat

Újpest FC - DVTK 0-5 (0-3)

Idegenben ütötte ki az Újpestet a DVTK női labdarúgó csapata. A megérdemelt és nagyarányú győzelem értékét tovább növeli, hogy mind az öt gólt más-más diósgyőri játékos lőtte. Chrysanthi Voila, Sain Anna, Nagy Lilla, Oláh Adrienn és Mikó Erika is betalált.

Simple Női Liga 18. forduló

Újpest FC - Diósgyőri VTK 0-5 (0-3)

Budapest, Újpest Labdarúgó Sportcentruma. Játékvezető: Bognár Réka (Tóth Csaba János, Fontányi Liza)
ÚFC: Pap P. - Bodor, Shkoda, Kiss F., Szabó J., Nagy Sz., Dubuc, Lymar, Kreisz, Szalontai, Dénes. Vezetőedző: Jenei Sándor
DVTK: Ádám A. - Somogyi, Geréd, Jáhn, Zahár - Balázs Cs., Sain, Oláh A. - Nagy L., Voila, Mikó. Vezetőedző: Bém Gábor

Csere: Szabó J. helyett Lipkovics az 57., Lymar helyett Szöllős az 57., Dénes helyett Léner az 57., Jáhn helyett Havasi az 59., Oláh A helyett Nagy P. a 63., Balázs Cs. helyett Komlós a 69., Nagy L. helyett Horváth L. a 69. percben.
Sárga lap: Nagy Sz. a 29., Kreisz az 52., Sain a 83. percben.
Gólszerző: Voila (0-1) a 2., Sain (0-2) a 37., Nagy L., (0-3) a 43., Oláh A. (0-4) az 52., Mikó (0-5) az 55. percben.

Bém Gábor: - Korán megszereztük a vezetést, ami jót tett a csapatnak. Végig mi uraltuk a találkozót. Voltak kisebb-nagyobb hibák, de úgy gondolom, hogy a nagyarányú győzelem ellenére, ha pontosabbak vagyunk, akkor több gólt is szerezhettünk volna.