Összefoglaló 2022. december 2., péntek

DVTK Jegesmedvék - Gyergyói HK 1-5

Az Erste Liga pénteki játéknapján a Gyergyói HK csapatát fogadta a DVTK Jegesmedvék a Miskolci Jégcsarnokban. Az első harmadban a vendégek szerezték meg a vezetést, majd a második játékrészben magabiztos előnyre tettek szert és végül meg is nyerték a mérkőzést. Tokaji Viktor együttese vasárnap ismét hazai pályán játszik, akkor az SC Csikszereda lesz az ellenfél.

Erste Liga
18. forduló

2022. december 2. 18:30

DVTK Jegesmedvék - Gyergyói HK 1-5 (0-1, 1-2, 0-2)

Miskolci Jégcsarnok, 810 néző, játékvezetők: Tóth Renátó, Rencz Dániel, Szabó Dániel, Vincze Péter Tamás

DVTK Jegesmedvék: Voris (Kiss B.) - Kiss R., Vojtkó, Miskolczi, Galajda, Mattyasovszky - Wehrs, Ilvessuo, Páterka, Kuleshov, Razumnyak - Szirányi, Illés, Blasko, Lövei, Farkas - Szalay, Vas, Pecsét, Lövei, vezetőedző: Tokaji Viktor

Gyergyói HK: Rinne (Demeter) - Haaranen, Jalonen, Bodó, Orban, Tranca - Fejes, Saari, Sárpátki, Sylvestre, Vincze - Imre, Kozma, Császár, Sándor-Székely, Szigeti, Csiszer, DiDiomete, Silló, vezetőedző: Szilassy Zoltán

0-1 16:14 Vincze (Sárpátki)
0-2 20:15 Orban (Bodó, Tranca)
0-3 25:49 Szigeti (Sándor-Székely, Császár)

FTC-Telekom - FEHA19 7-1

Tokaji Viktor: Talán túlságosan is tiszteltük az ellenfelet. Nem azt az arcunkat mutattuk, amit szerettem volna látni. Sok helyet és időt hagytunk nekik, ezáltal a vendégek a képességeiket tudták csillogtatni. Minden egyes hibánkat az ellenfél könyörtelenül kihasználta, mi pedig a helyzeteinkkel nem éltünk. Az nagy fegyvertény, hogy 5 perces hátrányt kivédekeztünk a Gyergyó ellen. Az eredmény talán túlzó, az ellenfélnek ma minden összejött, viszont nekünk talán kétszer ennyit kellett volna beletenni a meccsbe.

Szilassy Zoltán: Kicsit lassan kezdtünk, de amikor elkezdtünk mélyre menni az ellenfél harmadába akkor sok helyzetet tudtunk kialakítani. Egy jó kapussal álltunk szemben, aki agresszíven, kint véd, ezért próbáltuk keresztirányú mozgásokkal megverni. Minden elemzés annyit ér, amennyit a játékosok megvalósítanak belőle, ezt jól hajtották végre a fiúk. Miskolcon 5-1-re nyerni komoly dolog egy jó ellenfél ellen. Előnyben nem voltunk túl hatékonyak, de ezt kompenzáltuk a jó 5-5 elleni játékunkkal.