Összefoglaló 2022. december 27., kedd

DVTK Jegesmedvék - DEAC 3-2 b.u.

Az Erste Liga keddi játéknapján a DEAC csapata ellen játszott rangadót a DVTK Jegesmedvék. A találkozó első három percében három gól is született 2-1 megoszlásban. Sokáig úgy tűnt, hogy ez marad a végeredmény, de a hajrához érve a vendégek egyenlítettek. A mérkőzés sorsa a büntetőlövésekben dőlt el, ahol Kuleshov volt eredményes, így a DVTK Jegesmedvék két pontot tartott itthon és megerősítette helyét a tabella harmadik pozíciójában.

Erste Liga
24. forduló

2022. december 27. 18:30

DVTK Jegesmedvék - DEAC 3-2 b.u. (2-1, 0-0, 0-1, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok, 1195 néző, játékvezetők: Soós Dániel, Németh Márton, Kövesi Bence, Szabó Dániel

DVTK Jegesmedvék: Voris (Kiss B.) – Kiss R., Vojtkó, Galajda, Miskolczi, Mattyasovszky – Wehrs, Ilvessuo, Razumnyak, Vas, Kuleshov – Szalay, Illés, Lövei, Blasko, Farkas – Fazakas, Trozsák, Károly, Pecsét, Ritó, vezetőedző: Tokaji Viktor

DEAC: Hetényi (Gönczi) - Bogesic, Zalamai, Dalecky, Mihalik A., Spirko - Bukor, Vokla, Izacky, Novotny, Smirnov - Jakabfy, Sosunov, Kozma, Molnár, Sági, Sándor, Mihalik G., vezetőedző: György József

BJAHC - Dunaújvárosi Acélbikák 9-1

Tokaji Viktor: A mai meccsen volt minden, mint a búcsúban. Összességében egy nagyon jó meccset játszottunk, egy igazi hokicsemege volt. Az történt, amire számítottunk. Egy kiélezett csata volt. Jól álltunk bele a meccsbe, hamar jöttek a gólok, majd kicsit hullámzó volt a teljesítmény. Sok helyzet volt mindkét kapunál. Nagyon örülök, hogy meg tudtuk nyerni a meccset, mert ez egy fontos győzelem. Ebből építkezünk tovább, hiszen holnap már újabb meccs vár ránk. Külön örülök, hogy egy kissé viharvert csapattal sikerült elérni ezt a szép győzelmet.

György József: Egy jó meccset játszottunk. Az első harmadban a 2-1-es hazai vezetés nem volt benne a forgatókönyvben. A második harmadra jól jöttünk ki, de a jéghiba nem jött jól nekünk. A folytatásban a 12 percet szinte átaludtuk és a hazai csapat akarata érvényesült. A harmadik harmadban óriási erőfeszítéseket tettünk az egyenlítés érdekében. Számtalan lehetőségünk volt és nehéz volt elhinni, hogy nem tudtuk ezeket góllal befejezni, de végül sikerült. A plusz pontot megérdemeltük volna, mert nagyon sok melót tettünk a meccsbe, persze elfogult vagyok a saját csapatommal szemben. Léptünk egyet előre, egy sokkal kiegyensúlyozottabb és jobb játékot mutattunk ma, mint két héttel ezelőtt.