Összefoglaló 2022. szeptember 8., csütörtök

DVTK - HUN-Therm - BKGDSE Szigetszentmiklós 69-33

A mai napon 19 órai kezdéssel került megrendezése a DVTK - HUN-Therm harmadik felkészülési mérkőzése. Az ellenfél a BKGDSE Szigetszentmiklós együttese volt, a találkozó zárt kapuk mögött zajlott a DVTK Arénában. A hazai csapat nagyszerű védekezésének köszönhetően végül 69-33 arányban megnyerte az összecsapást.

Kiválóan kezdte utolsó hazai felkészülési mérkőzését a DVTK - HUN-Therm, rövid időn belül már 9-0 állt az eredményjelzőn. Az első negyedben a BKGDSE Szigetszentmiklós látványosan nem tudta érvényesíteni az akaratát a mieink védekezésével szemben, Cheridene Green és Bernáth Réka pontjainak hála pedig már az első negyed végére jelentősebb előnyt sikerült kiépíteni (19-4).

A játék képe a folytatásban sem változott drasztikusan, Arella Guirantes féken tartása pedig komoly feladat elé állította a vendég együttest. Völgyi Péter csapata továbbra is inkább a szilárd védekezésre helyezte a hangsúlyt, félidőben összesen 13 pont állt a szigetszentmiklósi csapat neve mellett (36-13).

A harmadik játékrész elején beragadt a vendégegyüttes, 48-13-nál pedig - előző negyed utolsó kosarával együtt - már 14-0-ás rohanásban volt a DVTK - HUN-Therm. Ez után jobban kitámadt a BKGDSE, és bár sikerült egy 7-0-s időszaknak köszönhetően tíz pont fölött dobniuk a negyedben, a fellazuló védekezésüket Bernáth Réka, Cheridene Green és Arella Guirantes vezérletével kihasználták a hazaiak (61-24).

Az utolsó játékrész elejére a lényegi kérdések eldőltek: 67-24-nél volt a legnagyobb a különbség a két csapat szerzett pontjai között. Völgyi Péter az utolsó negyedben sokat rotált a csapatán, a mérkőzés végét a vendégek zárták le jobban (69-33).

- Nagy sebességgel és agresszív védekezéssel kezdtük ezt a találkozót, pont, ahogy szerettük volna. A mai mérkőzéssel kapcsolatosan egyedül a gyorsindításaink kihasználásával nem vagyok elégedett, az ilyen szituációkból születő ziccereket nagyobb arányban kell gólra váltanunk. Most kapnak egy rövid pihenőt a lányok, mert nagyon fizikális héten vannak túl, a felkészülés hátralévő részében pedig a szekszárdi rendezésű Sió Kupán, valamint zárásként a Sopron Basket elleni mérkőzésen próbáljuk élesíteni a csapatot a bajnoki rajtra. - értékelte az eredményt Völgyi Péter.

DVTK - HUN-Therm - BKGDSE Szigetszentmiklós 69-33 (19-4, 17-9, 25-11, 8-9)
Felkészülési mérkőzés, DVTK Aréna (nem nyilvános)

DVTK - HUN-Therm: Guirantes 20, Aho N. -, Bacsó 2, Jovanovic 6/6, Green 14. Cserék: Kiss 2,
Bernáth 15/9, Kányási 2, Oláh 8/6, Vég-Dudás -, Márkusz -, Aho T. -

BKGDSE Szigetszenmiklós: Szabó 3/3, Zsámár 2, Katona 2, Jones -, Aldazabal 6. Cserék: Vári 5/3,
Perez 3, Andi -, Kovács 8, Takács 4/3, Gróf -.