Összefoglaló 2022. szeptember 15., csütörtök

DVTK - HUN-Therm - SERCO UNI Győr 78-79

Szeptember 15-én 19 órától a szekszárdi rendezésű Sió Kupa döntőjében a SERCO Uni Győr ellen lépett pályára a DVTK - HUN-Therm. A kiélezett találkozón a fiatal kerettel felálló diósgyőri csapat nagyot küzdött, de végül egy ponttal alulmaradt, így ezüstérmet szerzett a felkészülési tornán.

A mérkőzést a győriek kezdték jobban, rögtön egy 0-11-es rohanással indították a találkozót, amikor Völgyi Péter időt kért. Ezután meglendült a diósgyőri csapat játéka is, Bernáth Réka 9 pontjának köszönhetően a negyed végére sikerült három pontra felzárkózni (21-24).

A második játékrészt mi kezdtük jobban, a vezetést is sikerült átvenni. Fizikális játékot és sok büntetőt hozott ez a játékrész, 32-33-nál pedig újra előnybe került a SERCO UNI Győr, amit a DVTK - HUN-Therm már nem is tudott megfordítani a félidő végéig (37-44).

A harmadik negyed Cziczás László együttese kezdte jobban, és végül tíz pont körül állandósította a két csapat közti különbséget, de a diósgyőri együttes nem hagyta magát nagyon leszakítani, Kányási Veronika és Milica Jovanović is lendületesen játszott.  A kétszámjegyű előnyét viszont megtartotta a Győr a negyed végére is (53-64).

A negyedik negyed elején lendületesen kezdett a DVTK - HUN-Therm, sikerült tíz pont alá vinni a differenciát (58-66), ennek pedig meglett a hatása: a Szekszárdra elutazó szurkolók folyamatosan buzdították a pályán lévőket, szólt a “Hajrá Diósgyőr!” a lelátóról. A buzdítás a játékon is meglátszott, 68-72-nél már csak négy pont volt a két csapat között, Cziczás László pedig időt kért.

Már egy perc sem volt hátra a találkozóból, mikor 78-78-as állásnál kiegyenlített a Völgyi Péter csapata. 10 másodperccel a mérkőzés vége előtt a SERCO UNI Győr csapata vezethette az utolsó támadást, Aaryn Ellenberg pedig két büntetőhöz jutott, amelyből az egyiket bedobta. A hátralévő nagyon szűk időben a Diósgyőr már nem tudott kosarat szerezni, ezzel 78-79 arányban az 53. Sió Kupa győztese a SERCO UNI Győr lett, a DVTK - HUN-Therm ezüstérmet szerzett.

DVTK - HUN-Therm - SERCO UNI Győr 78-79 (21-24, 16-20, 16-20, 25-15)
Sió Kupa döntő, Szekszárd Városi Sportcsarnok

DVTK - HUN-Therm: Aho N 14/3, Bacsó, Bernáth 12/6, Jovanović 13/3, Green 9. Cserék: Kányási 17/9, Kiss 12, Aho T. 1, Oláh, Márkusz.

SERCO UNI Győr: Ellenberg 21/9, Dubei 5/3, Dombai 17/9, Török 11/9, Mompremier 4. Cserék: Bach 6, Williams 4, Ruff-Nagy 8, Oroszová, Varga 3, Weninger, Rozmán.