Összefoglaló 2023. január 19., csütörtök

Aarhus - DVTK 1-1 (0-0)

Utolsó felkészülési mérkőzését játszotta a DVTK a téli edzőtáborban az Aarhus ellen. A hajrában Jurek Gábor góljával a Testgyakorlók szereztek vezetést, amit közvetlenül a lefújás előtt egyenlített ki a dán élvonalbeli csapat.

Aarhus GF - Diósgyőri VTK 1-1 (0-0)

Marbella, Dama de Noches. Játékvezető: Diego García Gil (Francisco Caravaca Muñoz, Miguel Ángel Ramos Naranjo).
AGF 1. félidő: Jesper Hansen - Thomas Kristensen, Frederik Tingager, Mikkel Kristensen, Jacob Andersen, Mathias Sauer, Nicolai Poulsen, Kevin Yakob, Eric Kahl. Jelle Duin, Sigurd Haugen.
AGF 2. félidő: Per Kristian Bråtveit - Jacob Andersen, Mølgaard, TK (Diesel Herrington, 72.), Oliver Lund, Yann Bisseck, Gift Link, Mads Emil Madsen, Nicolai Poulsen (Marco Olsson Valdes, 60.), Mikael Anderson, Patrick Mortensen, Adam Daghim.
DVTK: Branislav Danilović - Csirmaz István, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bokros Szilárd - Koman Vladimir, Bényei Ágoston, Lőrinczy Attila - Gera Dániel, Eppel Márton, Lukács Dániel. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Csere: Eppel Márton helyett Caio Da Cruz a 62., Gera Dániel helyett Jurek Gábor és Bényei Ágoston helyett Bertus Lajos a 65. , Lukács Dániel helyett Papp Marcell a 71. percben.
Sárga lap:  Tobias Mølgaard az 59. percben.
Gólszerző: Jurek Gábor (0-1) a 82., Oliver Lund (1-1) a 90. percben.

82'. perc: Papp ment el a bal szélen, középre adta a labdát Jurek Gábornak, aki félfordulattal, természetesen bal lábbal a kapu jobb oldalába lőtt, 0-1

90. perc: Bal oldali dán szöglet után Oliver Lund emelkedett a legmagasabbra, és a hosszú alsó sarokba fejelt, 1-1

Kuznyecov Szergej:  Jó színvonalú mérkőzést játszottunk, ami abból is hasznos volt, hogy a srácok megtapasztalták, milyen színvonalon kell egy dán élvonalbeli együttes ellen játszani. Ezeken a mérkőzésken lehet nemzetközi tapasztalatot szerezni, mert nem mindenki játszott még ilyen gyors, hajtós és kemény mérkőzéseket. Ma szervezetten futballoztunk, helyzeteket dolgoztunk ki, ugyanakkor kevés lehetőséget engedtünk az ellenfélnek. A végén kapott azért bosszant, mert a játékosok megérdemelték volna a győzelmet.