Összefoglaló 2023. május 2., kedd

LU17: DVTK - Illés 3-8 (1-2)

Potyogtak a gólok a DVTK és az Illés Akadémia LU17-es bajnokiján. A találatok többsége a második játékrészben esett, a három pontot pedig a szombathelyiek vitték haza.

Országos Leány U17-es Bajnokság, 23. forduló

Diósgyőri VTK LU17 - Illés Akadémia LU17 3-8 (1-2)

DVTK Edzőközpont, 30 néző. Játékvezető: Jakab Gyula (Forgács Máté, Horváth Dóra).
Diósgyőri VTK LU17: Megyes Zs. - Székely E., D. Kutsaba, Bánsági H., Farkas N., Magyar A., Sándor L., Szilvási N., Magyar H., Majnár A., Nagy E. Vezetőedző: Csiszár Szabolcs.
Illés Akadémia LU17: Spilenberg M. - Németh Z., Farkas B., Csarnai Z., Ceglédi B., Müller Zs., Giczi K., Simon E., Harangi L., Csombor L., Mesterházy I. Vezetőedző: Győrffy Mátyás.

Csere: Farkas B. helyett Nagy B. a 46., Giczi K. helyett Stadler K. a 46., Harangi L. helyett Kleinert P. a 65., Mesterházy I. helyett Tóth L. a 65., Nagy E. helyett Alföldi R. a 66., Ceglédi B. helyett Bukor Z. a 71., Simon E. helyett Czuczai M. a 71. percben.
Sárga lap: Giczi K. a 23. percben.
Gólszerző: Simon E. (0-1) a 26., Szilvási N. (1-1) a 29., Csombor L. (1-2) a 45., Szilvási N. (2-2) a 46., Harangi L. (2-3) a 63., Csombor L. (2-4) a 68., Simon E. (2-5) a 69., Csombor L. (2-6) a 83., Nagy B. (2-7) a 86., Tóth L. (2-8) a 89., Szilvási N. (3-8) a 90. percben.

Csiszár Szabolcs: - Két ellentétes félidőt játszottunk. Az első játékrészben a futball majdnem minden elemében felülmúltuk az ellenfelet, addig a második negyvenöt percben a lányok mentálisan és fizikálisan is elfáradtak, ami egyéni hibákhoz vezetett. A következő héten két mérkőzésünk is lesz, igyekszünk javítani.

Győrffy Mátyás: - Az eleje kicsit döcögős volt, talán túlságosan megijedtünk attól, hogy vannak területek és helyek ahová be tudunk törni, talán kicsit túlgondoltuk az egyes játékhelyzeteket. Utána viszont folyamatosan őröltük fel a mezőnyben egyébként jó teljesítményt nyújtó DVTK-t. Higgadt döntéseket hoztunk, szép gólokat lőttünk és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Nyolc gólt rúgtunk idegenben, ez ebben a bajnokságban bármely ellenféllel szemben nagy fegyvertény, mellette további helyzeteink is voltak: elégedett vagyok, nagy gratulációm a lányoknak.