Összefoglaló 2023. március 18., szombat

U16: ETO - DVTK 3-1 (0-1)

Vass László góljának köszönhetően a DVTK  sokáig vezetett Győrben az ETO elleni U16-os bajnokin. A második félidőben azonban a vendéglátók háromszor is betaláltak, amivel otthon tartották a győzelemért járó pontokat.

Országos U16-os Bajnokság,
A csoport, 4. forduló

ETO FC Győr U16 - Diósgyőri VTK U16 3-1 (0-1)

Győr, 60 néző. Játékvezető: Keszthelyi Tamás (Keszthelyi Krisztián, Farkas Gergő Zoltán).
ETO FC Győr U16: Papp Zs. - Csorba D., Csiszár M., N. Khodak, Pálfalvi R., Pénzes Á., Zója-Katona M., D. Fatianov, Turcsik B., Ilyés H., Szerémi R. Vezetőedző: Máté Győző.
Diósgyőri VTK U16: Balázs Á. - Ferenczi S., Kiss B., Vass L., Kovács D., Miskolczi D., Béres D., Purzsa X., Nagy B., Derzsényi Á., Zanócz Á. Vezetőedző: Icsó Zsolt.

Csere: Kiss B. helyett Rem D. a 46., Béres D. helyett B. Kovalov a 49., N. Khodak helyett Csorba N. az 57., Purzsa X. helyett Bordás B. az 59. Pénzes Á. helyett Csorba T. a 63. , Kovács D. helyett Varga I. a 69., Turcsik B. helyett Méhes D. a 80. percben.
Gólszerző: Vass L. (0-1) az 5., Szerémi R. (1-1) az 53., Csorba T. (2-1) a 78., Ilyés H. (3-1) a 90+1. percben.

Máté Győző: - Tompán, enerváltan, sok technikai hibával játszottunk a mérkőzés nagy részében viszont a második félidei fordítás mindenképpen pozitívum. Sok sikert kívánok ellenfelünknek!

Icsó Zsolt: - Megemelem a kalapom a csapatom előtt, mert mentalitásban és játékban is kitettek magukért.  A rendkívül sok hiányzónk ellenére hetvenöt percig méltó ellenfelei voltunk a  korosztályos válogatott gerincét adó Győrnek. Az utolsó negyed órában az ellenfelünk két hibánkat könyörtelenül kihasznált, amivel megnyerték a mérkőzést. Gratulálunk nekik, mert végig fociztak, ami által mindkét csapat tudott fejlődni!