Összefoglaló 2023. február 19., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - FTC-Telekom 3-4 h.u.

Az Erste Liga negyeddöntőjének második mérkőzését játszotta vasárnap este a DVTK Jegesmedvék és az FTC-Telekom. A fordulatos és izgalmas találkozó a hosszabbításban dőlt el a vendégek javára, így a párharc állása 1-1-re módosult. Folytatás szerdán a Tüskecsarnokban.

Erste Liga
negyeddöntő 2. mérkőzés

2023. február 19. 18:00

DVTK Jegesmedvék - FTC-Telekom 3-4 h.u. (1-1, 0-1, 2-1, 0-1)

Miskolci Jégcsarnok, 1.310 néző, játékvezetők: Dr. Nagy Attila, Haszonits Miklós, Árkovics Gergő, Kis-Király Barna

DVTK Jegesmedvék: Voris (Kiss B.) - Kiss R., Vojktó, Galajda, Razumynak, Miskolczi - Wehrs, Ilvessuo, Berdnikov, Páterka, Kuleshov - Bennett, Szirányi, Mattyasovszky, Lövei, Blasko - Shkrabov, Pecsét, Vas, Ritó, Farkas, vezetőedző: Tokaji Viktor

FTC-Telekom: Arany (Földes) - Hrabal, Marva, Kulmala, Nagy, Tóth - Karmeniemi, Seregély, Betteridge, Saillo, Kestila - Boros, Mesikammen, Kreisz, Tóth, Turbucz - Kucsma, Kozma, Bán, Galántai, Farkas. vezetőedző: Fodor Szabolcs

Büntetés percek (2:2, 4:4, 0:2) 6:8

Tokaji Viktor: Mind a két csapatban komoly nyomokat hagyott az előző mérkőzés. Mi kezdhettünk lelkileg jobb pozícióból. A kezdésünk jól sikerült, a vezetést is megszereztük, de ez egy kicsit elkényelmesített minket, ami miatt a Fradi akarata érvényesült. Nem tudtuk a saját ritmusunkat játszani, aztán ez a harmadik harmadra sikerült. Meg is fordítottuk a meccset, majd egy számunkra szerencsétlen góllal egyenlített a Ferencváros. A hosszabbításban egy hiba is sokat számít, mi egyet hibáztunk, ezt a Fradi kihasználta. Most 1-1 az állás, nekünk a Tüskecsarnokból legalább egy, de inkább két meccset el kell hoznunk.

Fodor Szabolcs :A tegnapi és a mai is egy komoly hokicsemege volt. Örülhetünk annak, hogy eljutottunk arra szinte, hogy az Erste Ligában ilyen jó mérkőzések vannak. A playoffhoz méltó meccs volt a mai is. Végletekig kiélezett, a playoffnak minden sava-borsa benne volt a meccsben. Egy elképesztően jó ellenfelet sikerült legyűrnünk valahogy a végén, komoly munkát belerakva. Le a kalappal a srácok előtt, mert a DVTK tényleg egy rendkívül jó csapat.