Összefoglaló 2017. február 4., szombat

DVTK - KBSC 7-1 (4-0)

Utolsó felkészülési mérkőzését játszotta a DVTK. Szarka Ákos és Diego Vela duplázott, de betalált Ugrai Roland, Makrai Gábor és Novothny Soma is. Jövő szombaton már a Cegléd ellen lép pályára a Magyar Kupában Horváth Ferenc csapata.

Diósgyőri VTK - Kazincbarcikai SC FC 7-1 (4-0)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Nagy Róbert (Dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás).
DVTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes - Busai, Elek - Vela, Nono, Ugrai - Szarka. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
KBSC: Somodi - Fekete, Kardos, Belényesi, Süttő - Burics - Szemere, Sigér, Constatnitinescu, Bene - Farkas J. Vezetőedző: Koleszár György.

Csere: Rados helyett Antal és Somodi helyett Fülöp G. a 46., Farkas J. helyett Faggyas az 56., Burics helyett Kovács P. az 59., Szemere helyett Molnár és Süttő helyett Lipusz a 61., Busai helyet Dausvili, Ugrai helyett Makrai és Szarka helyett Novothny a 67., Elek helyett Kitl, Lipták helyett Tamás, Jagodinskis helyett Karan és Sigér helyett Illés a 72. percben.
Sárga lap: Nono a 89. percben.
Gólszerző: Szarka (1-0) a 25., Szarka (2-0) a 34., Ugrai (3-0) a 44., Vela (4-0) a 45., Vela (5-0) a 64., Makrai (6-0) a 73., Novothny (7-0) a 82., Faggyas (7-1) a 83. percben.

25. perc: Eperjesi tört előre a jobb oldalon, centerezését Szarka Ákos az ötösön becsúszva a hosszú alsóba pörgette, 1-0

34. perc: Nemes indított mesterien a félpályától, Szarka Ákos átvette a 16-oson a labdát, majd a jobb oldali kapufa mellett a hálóba bombázott, 2-0

44. perc: Eperjesi beadását Somodi kiütötte, Szarka szerezte meg a labdát, passzát Ugrai Roland 7 méterről a hálóba lőtte, 3-0

45. perc: Diósgyőri szöglet balról, Nono beadását Lipták visszafejelte, majd Diego Vela 16 méterről, középről a hálóba bombázott, 4-0

64. perc: Ugrai parádés keresztlabdáját Nono tette vissza az alapvonalról, középen Diego Vela 15 méterről a jobb felsőbe tekert, 5-0

73. perc: Karan ugrott fel egy védővel fejelni, a lecsorgó lábdát Makrai Gábor 13 méterről a kapu bal oldalába lőtte, 6-0

82. perc: Dausvili dobta ki jobbra a labdát, Vela centerezett, Novothny Soma középen jól érkezett, és az üres kapuba lőtt, 7-0

83. perc: Faggyas Milán tekert jobbról, 17 méterről a hosszú felső sarokba, 7-1

Horváth Ferenc: - Először is szeretném megköszönni a Kazincbarcikának, hogy eljöttek és segítettek nekünk, hogy ne maradjunk ellenfél nélkül. Nagyon örülök, hogy egy hasonló kaliberű csapattal tudtunk játszani, mint a Cegléd. A Kazincbarcika a harmadosztályban vezeti a tabellát, míg jövő héten egy olyan csapattal fogunk játszani, amely a másodosztályból lefelé lóg ki. Örülök annak, hogy így futballoztunk. Jól passzoltunk, jól nyitogattuk a széleket, jól védekeztünk, sokat volt nálunk a labda, szép támadásokat vezettünk, és szép gólokat rúgtunk. Remélem, hogy ez a mérkőzés a javunkra fog válni. Sok sikert kívánok a Kazincbarcikának a bajnokságban!

Koleszár György: - Bevállaltuk ezt az edzőmeccset, remélem, hogy segítettünk a Diósgyőrnek a felkészülését. Úgy gondolom, hogy a miénket is segítette, függetlenül attól, hogy komoly verésben részesültünk. Megpróbáltunk egy olyan játékrendszert alkalmazni, amit az új játékosok idejövetelével esetleg majd a bajnokság során is használhatunk. Jelen állás szerint ez nem jött be. Egy NB I.-es csapat más ritmusban, más dinamikával futballozik és kellően erőszakos, különösen a középpályán, amit az én játékosaim nem tettek meg. Ez nagyon belejátszott a nagy vereségbe. Kívánom a Diósgyőrnek, hogy kellemesebb tavasza legyen, mint az ősze volt, magunknak pedig azt kívánom, hogy ne legyen rosszabb, mint az ősz volt!