Összefoglaló 2017. január 27., péntek

Ruch Chorzów - DVTK 1-2 (0-0)

Második felkészülési mérkőzését is megnyerte Spanyolországban a DVTK. Ezúttal a Ruch Chorzów ellen játszott jó iramú, élvezetes mérkőzést Horváth Ferenc csapata. Diego Vela egy góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a győzelemből, és Novothny Soma is betalált.

Ruch Chorzów - Diósgyőri VTK 1-2 (0-0)

Benicàssim, Facsa Sport Centre, 10 néző. Játékvezető: Javier Tonnejon Royo (Adrian Bectrán Ripolles, Sergio Plumed Bectrán).
Ruch (1 félidő): Hrdlička - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio - Urbańczyk, Gamakow - Mazek, Lipski, Moneta - Niezgoda. Vezetőedző: Waldemar Fornalik.
Ruch (2 félidő): Hrdlička (Miszczuk, 53.) - Trojak, Grodzicki, Cichocki, Oleksy - Surma, Fernandes - Przybecki, Walski (Bargiel, 80.), Nowak (Słoma, 80.) - Višņakovs. Vezetőedző: Waldemar Fornalik.
DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Tamás (Nemes, 73.) - Dausvili, Elek - Vela, Busai, Fülöp (Ugrai, 46.) - Szarka (Novothny, 73.). Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Sárga lap: Dausvili a 45., Busai és Fernandes a 68. percben.
Gólszerző: Vela (0-1) a 65., Oleksy (1-1) a 67., Novothny (1-2) a 76. percben.

65. perc: Labdát szerzett a DVTK a lengyel 16-os előterében, Ugrai balra húzott vele, lapos beadását  Diego Vela 12 méterről a hálóba belsőzte, 0-1.

67. perc: Lengyel szöglet balról, a labda elment az emberek között, Paweł Oleksy egy lépésről testtel a hálóba tessékelte a labdát, 1-1.

76. perc: Ugrai végzett el gyorsan egy szabadrúgást a jobb oldalon, Vela elhúzott vele majdnem az alapvonalig, centerezését Novothny Soma két védő között becsúszva továbbította közelről a hálóba, 1-2.

Horváth Ferenc: - Jó iramú, jó ritmusú mérkőzést játszottunk. Az első félidőben még lehetett érezni a tegnapi, tegnapelőtti edzések hatását, valamint a terhelés most jön ki, kicsit macskásak voltak a lábak. A második félidőben már szép dolgokat láttam, szép támadásokat vezettünk, és lehetőségeket alakítottunk ki. A védekezésünk is egyre jobban kezd összeállni, hiszen akciógólt még mindig nem kaptunk idén, ma is pontrúgásból talált be az ellenfelünk.

A felkészülés programja

2017. január 4., szerda (DVTK Edzőközpont)
14:00 A felkészülés kezdete

2017. január 14., szombat (Abaújszántó)
11:00 MFK Zemplín Michalovce “A” - DVTK “A” - elmaradt
13:00 MFK Zemplín Michalovce “B” - DVTK “B” - elmaradt

2017. január 18., szerda (DVTK Edzőközpont)
11:00 DVTK - Budaörs SC 2-0 (0-0)

2017. január 21., szombat (Balmazújváros)
11:00 Balmaz Kamilla Gyógyfürdő - DVTK 0-0

Edzőtábor Spanyolországban
2017. január 23. - február 1.

2017. január 25., szerda (Spanyolország, Oropesa del Mar)
16:00 CD Castellón - DVTK 0-1 (0-0)

2017. január 27., péntek (Spanyolország, Benicàssim, Facsa Sports Centre)
16:00 KS Ruch Chorzów - DVTK 1-2 (0-0)

2017. január 29., vasárnap (Spanyolország, Oropesa del Mar)
15:00 GKS Górnik Łęczna - DVTK

2017. január 31., kedd (Spanyolország, Oropesa del Mar)
11:00 Villarreal CF (spanyol Primera Division, 6. helyezett) - DVTK

2017. február 4., szombat (DVTK Edzőközpont)
14:00 DVTK - MŠK Rimavská Sobota (szlovák 2. osztály, Keleti-csoport 10. helyezett)