Összefoglaló 2017. január 29., vasárnap

Górnik Łęczna - DVTK 3-0 (3-0)

A spanyolországi edzőtábor harmadik felkészülési mérkőzésén a lengyel élvonalbeli Górnik Łęczna ellen lépett pályára a DVTK, és a találkozó két pontrúgást követően gyakorlatilag az elején eldőlt.

GKS Górnik Łęczna - Diósgyőr VTK 3-0 (3-0)

Oropesa del Mar. Játékvezető: Enrique Lluna Olarte (Héctor Ferrer Remolar, Iván Trenco Bellés).
Górnik Łęczna (1. félidő): Prusak - Matei, Bogusławski, Gerson, Jarecki, Pruchnik, Piesio, Vukobratović, Pitry, Grzelczak, Ubiparip. Vezetőedző: Franciszek Smuda.
Górnik Łęczna (2. félidő): Małecki - Sasin, Komor, Szmatiuk, Leandro, Tymiński, Bonin, Danielewicz, Hernandez, Dzalamidze, Śpiączka. Vezetőedző: Franciszek Smuda.
DVTK: Rados - Jagodinskis, Lipták, Tamás, Lőrincz - Dausvili, Elek - Makrai, Busai, Ugrai - Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
DVTK (a 60. perctől): Rados - Eperjesi, Karan, Mahalek, Nemes - Kitl, Oláh B. - Vela, Szabó I B., Fülöp - Szarka. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Sárga lap: Śpiączka a 80., Nemes a 82., Tymiński a 90. percben.
Gólszerző: Jarecki (1-0) az 5., Pitry (2-0) a 10., Grzelczak (3-0) a 36. percben.

5. perc: Szöglethez jutott a Górnik, a beadás után Dariusz Jarecki a hálóba fejelt, 1-0.

10. perc: Újabb lengyel szöglet, a beadást röviden fejelték ki a védők, és Przemysław Pitry közelről a bal alsó sarokba gurított a lábak mellett, 2-0.

36. perc: A 16-os bal oldali sarkáról Piotr Grzelczak hatalmas bombagólt ragasztott a jobb felső sarokba, 3-0.

Horváth Ferenc: - Az ellenfél sokkal frissebb volt, nem véletlenül nyerték meg a mérkőzést. Mi tegnap is edzettünk és ma délelőtt is, nem vártam, hogy frissek lesznek a fiúk. Ha van olyan győzelem, ami jókor jön, akkor van olyan vereség is, ami jókor jön. A mai vereségből többet lehet tanulni, mint az előző két találkozóból, hiszen kilenc perc alatt elintéztük a mérkőzést a pontrúgásokból kapott gólokkal. Az edzőtábor végére terveztük a csúcsterhelést, mostantól a frissítésen lesz a hangsúly.

A felkészülés programja

2017. január 4., szerda (DVTK Edzőközpont)
14:00 A felkészülés kezdete

2017. január 14., szombat (Abaújszántó)
11:00 MFK Zemplín Michalovce “A” - DVTK “A” - elmaradt
13:00 MFK Zemplín Michalovce “B” - DVTK “B” - elmaradt

2017. január 18., szerda (DVTK Edzőközpont)
11:00 DVTK - Budaörs SC 2-0 (0-0)

2017. január 21., szombat (Balmazújváros)
11:00 Balmaz Kamilla Gyógyfürdő - DVTK 0-0

Edzőtábor Spanyolországban
2017. január 23. - február 1.

2017. január 25., szerda (Spanyolország, Oropesa del Mar)
16:00 CD Castellón - DVTK 0-1 (0-0)

2017. január 27., péntek (Spanyolország, Benicàssim, Facsa Sports Centre)
16:00 KS Ruch Chorzów - DVTK 1-2 (0-0)

2017. január 29., vasárnap (Spanyolország, Oropesa del Mar)
15:00 GKS Górnik Łęczna - DVTK 3-0 (3-0)

2017. január 31., kedd (Spanyolország, Oropesa del Mar)
11:00 Villarreal CF (spanyol Primera Division, 6. helyezett) - DVTK

2017. február 4., szombat (DVTK Edzőközpont)
14:00 DVTK - MŠK Rimavská Sobota (szlovák 2. osztály, Keleti-csoport 10. helyezett)