Összefoglaló 2017. január 31., kedd

Villarreal - DVTK 2-6 (1-2)

A spanyolországi edzőtábor utolsó mérkőzésén a Villarreal fiatalokból álló csapatát győzte le a DVTK. Novothny Soma duplázott, de betalált Ugrai Roland, Nono, Szarka Ákos és Mahalek Marcell is.

Villarreal CF - Diósgyőri VTK 2-6 (1-2)

Oropesa del Mar, 30 néző. Játékvezető: Alvaro Rallo Estevez (Pablo garcia Archiles, Joshua Cerverra Valls).
VCF (1. félidő): Fede - Mascarell, Maldo, Nico, Sena, Carlos, Andrei, Leandro, Davide, Beli, Fonda. Vezetőedző: Carlos Perez Salvachua.
VCF (2. félidő): Fede - Diego, Migue, Maxi, Pepe, Nani, Charly, Pedrito, Simon, Pablo, Dario. Vezetőedző: Carlos Perez Salvachua.
DVTK: Bukrán - Eperjesi, Lipták, Karan, Oláh B. - Busai, Elek - Vela, Nono, Ugrai - Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Csere: Oláh B. helyett Nemes a 18.,  Busai helyett Dausvili az 58., Novothny helyett Szarka és Ugrai helyett Makrai a 68., Eperjesi helyett Mahalek és Elek helyett Kitl a 73., Nono helyett Szabó I B. a 75. percben.

Gólszerző: Davide (1-0) a 22., Ugrai (1-1) a 30., Nono (1-2) a 45+2., Novothny (1-3) az 51., Novothny (1-4) a 62., Szarka (1-5) a 74., Simon (2-5) a 79., Mahalek (2-6) a 89. percben.

22. perc: Davide középről, 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 1-0

30. perc: Busai beadását Ugrai Roland jobbról, 13 méterről a kapuba vágta úgy, hogy egy védőt is érintett a labda, 1-1

45+2. perc: Nono állt a 18 méterre letett szabadrúgás mögé, és a bal felső sarokba tekert, 1-2

51. perc:  Novothny Soma kapott kiváló labdát a 16-oson, majd balról, éles szögből a léc alá lőtt, 1-3

62. perc: Eperjesi hosszú bedobását Novothny Soma a kapust megelőzve belsőzte közelről a hálóba, 1-4

74. perc: Nono jobb oldali szöglete után középen Szarka Ákos emelkedett a legmagasabbra és a hosszú alsó sarokba fejelt, 1-5

79. perc: Egy bal oldali beadásra Simon robbant be, belebökött a labdába, ami a hosszú sarokban landolt, 2-5

89. perc: Kitl szbadrúgásból érkező beadását Mahalek Marcell fejelte a kapuba, 2-6

Horváth Ferenc: - Örülnék, ha azt mondhatnám, hogy a Villarreal komplett első csapata ellen értünk el ilyen eredményt, de az sajnos nem lenne igaz. A spanyol fiatalok nagyon hajtottak, mentek előre, nem volt egyszerű mérkőzés. Ma ezt az ellenfelet kellett legyőzni, és mi jól játszottunk, fizikálisan sokkal jobbak voltunk. Helyzeteket alakítottunk ki, gólokat rúgtunk, így akkor is pozitív benyomásokkal mehetünk haza, ha más ellenfélre is számítottunk.

A DVTK felkészülési programja

2017. január 4., szerda (DVTK Edzőközpont)
14:00 A felkészülés kezdete

2017. január 14., szombat (Abaújszántó)
11:00 MFK Zemplín Michalovce “A” - DVTK “A” - elmaradt
13:00 MFK Zemplín Michalovce “B” - DVTK “B” - elmaradt

2017. január 18., szerda (DVTK Edzőközpont)
11:00 DVTK - Budaörs SC 2-0 (0-0)

2017. január 21., szombat (Balmazújváros)
11:00 Balmaz Kamilla Gyógyfürdő - DVTK 0-0

Edzőtábor Spanyolországban
2017. január 23. - február 1.

2017. január 25., szerda (Spanyolország, Oropesa del Mar)
16:00 CD Castellón - DVTK 0-1 (0-0)

2017. január 27., péntek (Spanyolország, Benicàssim, Facsa Sports Centre)
16:00 KS Ruch Chorzów - DVTK 1-2 (0-0)

2017. január 29., vasárnap (Spanyolország, Oropesa del Mar)
15:00 GKS Górnik Łęczna - DVTK 3-0 (3-0)

2017. január 31., kedd (Spanyolország, Oropesa del Mar)
11:00 Villarreal CF - DVTK 2-6 (1-2)

2017. február 4., szombat (DVTK Edzőközpont)
14:00 DVTK - MŠK Rimavská Sobota (szlovák 2. osztály, Keleti-csoport 10. helyezett)