Összefoglaló 2017. március 8., szerda

Döntőben a DVTK Jegesmedvék!

Negyedik mérkőzését is megnyerte szerdán este az Újpest ellen a címvédő és alapszakasz győztes DVTK Jegesmedvék jégkorong csapata a MOL Liga elődöntőjében. A piros-fehérek ezzel a győzelemmel 4-1 arányban diadalmaskodtak a lilák felett a négy győzelemig tartó párharcban. A döntő első meccse jövő héten kedden este lesz Miskolcon.

Szép számú közönség előtt kezdődött meg a MOL Liga elődöntőjének ötödik összecsapása. A DVTK Jegesmedvék teljes létszámmal tudtak felállni, hiszen a Ferencváros elleni utolsó meccsen megsérülő Ritó László is felépült. Mindkét oldalon alakultak ki szép számmal helyzetek, de a két kapus Adorján és Sila remekül védett az első perctől. Egy-egy emberelőnyös lehetőséget is kaptak a felek, de nem tudtak vele élni. Az újpesti emberelőny hozta el a legnagyobb piros-fehér helyzetet, Magosi léphetett ki egyedül, de Sila védte a fonák emelést. Így gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A másodi harmadban, ha lehet még egy sebességi fokozattal feljebb kapcsolt csapatunk, sorra alakítottuk ki a helyzeteket. Egy emberelőnyös helyzet során, Pavuk lövése Galanisz elé került, aki elemi erővel lőtte ki a felső sarkot. Ezt követően az UTE is emberelőnybe került. A védekező sorból egyedül Miskolczi tudott cserélni Magosival, mellettük Gőz, Hajós és Vojtkó hatalmasat küzdve végig fent maradt az emberhátrányban, amit sikerült kivédekezniük. Egyenlő létszámnál a fáradt Magosi helyére Sági lépett fel az első sorba, ami hatalmas taktikai húzásnak bizonyult, hiszen a teljesen friss fiatal csatár egyedül léphetett ki a fáradt védők között és rendkívül magabiztosan lőtt remek gólt. A harmad második felében továbbra is csapatunk akarata érvényesült, de Adrojánnak is volt két hatalmas bravúrja. Egy emberelőnynél Tuominen lőtt akkora kapuvasat, hogy a ketrec szinte felborult, de több gólt már nem sikerült szerezni.

A harmadik harmadban is folytatódtak a hazai rohamok, Galanisz, Miskolczi és Sakaris is gólt szerezhetett volna, de Sila résen volt. A vendégeknek kevés lehetősége akadt a gólszerzésre. Ez utolsó percekben mindent egy lapra feltéve, több mint két perccel a vége előtt levitték a kapust, aminek meg lett az eredménye. Egy kavarodást Benk használt ki, így izgalmassá tette a végjátékot. Ahol szinte végig az UTE támadott, elfáradó csapatunk mindent megtett azért, hogy megtartsa előnyét. Frolik ütőjén ott volt az egyenlítés, de hibázott, majd Adorján védett, Magosi blokkolt melynek eredménye az lett, hogy a DVTK Jegesmedvék megnyerték a mérkőzést és bejutottak a MOL Liga döntőjébe.

A döntő első mérkőzése március 14-én, 17:00-tól hazai pályán kerül megrendezésre, ahol a MAC Budapest gárdája lesz az ellenfelünk.

MOL Liga rájátszás, elődöntő 5. mérkőzés

DVTK Jegesmedvék - UTE 2-1 (0-0, 2-0, 0-1)

Miskolc, néző. Játékvezető: Babic, Juhász, Soós, Pálkövi.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Láda, Leppanen, Pavuk, Galanisz, Magosi - Vojtkó, Gőz, Tóth, Hajós, Miskolczi - Tuominen, Joe, Toulmin, Johnston, Sakaris - Albert, Laczkó, Popovics, Ritó, Sági. Edző: Doug Bradley.
Újpest: Sila (Ágoston) - Kiss, Dósa, Hebar, Benk, Ropret - Pokornyi, Hegyi,Pápa, Nemes, Tóth - Kovács A., Nagy R., Csanyi, Sikorcin, Frolik - Görschl, Virág, Kovács S, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán.

2. harmad: 26:03: Galanisz (Pavuk) 1-0 emberelőnyből
2. harmad: 31:12: Sági (Galanisz) 2-0
3. harmad: 58:33: Benk (Hegyi) 2-1

Doug Bradley: Rendkívül boldog vagyok, hogy az egész éves munka után elértük a döntőt. Gratulálok az Újpest csapatának egész évben remekül dolgoztak, nagyszerű edző készítette fel őket, és igazán nemes ellenfelek voltak. Játszották a hokit, de úgy gondolom a jobb csapat került a döntőbe, amire egy kis pihenő után megkezdjük a felkészülést.