Összefoglaló 2017. március 29., szerda

MK: FTC - DVTK 2-1 (0-1)

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén Ugrai Roland szerzett egy jogos büntetőből vezetést a DVTK-nak. A második félidőben hatalmas erőket mozgósított a DVTK ez előny megtartására, azonban egygólos hátrányban váratja a visszavágót, amit egy hét múlva, április 4-én, kedden 19:45-től Mezőkövesden.

Magyar Kupa negyeddöntő, első mérkőzés

Ferencvárosi TC - Diósgyőri VTK 2-1 (0-1)

Budapest, Groupama Aréna, 4453 néző. Játékvezető: Erdős József (Kóbor Péter, Szalai Balázs; Pintér Csaba, Szilasi Szabolcs).
FTC: Dibusz - Lovrencsics, Hüsing,  Nalepa, Sternberg - Dilaver - Varga R., Gera D., Kleinheisler, Moutari - Böde. Vezetőedző: Thomas Doll.
DVTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Vela, Mevoungou, Nono, Ugrai - Novothny, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás.

Csere: Nalepa helyett Bognár I. a 46., Varga R. helyett Djuricin az 53., Ugrai helyett Szabó I B. a 66., Nono helyett Kitl a 77., Vela helyett Ternován a 88. percben.
Sárga lap: Dibusz a 12., Nono és Sternberg az 50., Lipták az 56., Szarka a 69. percben.
Gólszerző: Ugrai (0-1, 11-esből) a 12., Böde (1-1) a 65., Moutari (2-1) a 90+2. percben.

12. perc: Nono végzett el gyorsan egy szabadrúgást, Szarka a 16-oson belül megtolta a labdát, az érkező Dibusz elsodorta, 11-es a DVTK javára. Ugrai Roland állt a labda mögé, és nagy erővel a léc alá bombázott, 0-1

65. perc: Jobb oldali szöglet után a védők nem tudtak felszabadítani, a hosszú oldalon érkező Böde Dániel a repülő Rados alatt a hálóba pattintotta a labdát, 1-1

90+2. perc: Jobbról kanyarította egy támadó középre a labdát, amit a hosszú oldalon Amadou Moutari  a kapu hosszú oldalába fejelt, 2-1

Thomas Doll: - Kemény menet volt, két különböző arcunkat mutattuk ma. Az első félidővel egyáltalán nem voltam elégedett, túl nehézkesek voltunk, nem tudtuk a labdát a mélységbe bejátszani. Ide-oda passzolgattunk hátul, nem volt bátorságunk előre törni. Némelyik játékosnál a párharcok során nem lehetett érezni, hogy kupamérkőzésen vagyunk, a DVTK játékosai sokkal töb érzelemmel játszottak. Az első félidőben akkor volt lehetőségünk gólt szerezni, ha széleket használtuk, ezért a második félidőre játékrendszert váltottunk, erre a játékrészre büszkék lehetünk. A második félidőben gyorsan járattuk a labdát, azt játszottuk, amit tudunk, igaz sokat kellett várnunk a második gólra, de megszereztük. Továbbra is keményen kell dolgoznunk, jövő kedden jöhet a visszavágó.
Bódog Tamás: - Az első félidőben jól játszottunk, a helyzetek alapján reálisan nézve is vezetnünk kellett volna 2-3 góllal. A második játékrész fordítva alakult, ekkor viszont több gólt is kaphattunk volna, mert az FTC nagyon benyomott minket. Jobb volt az ellenfél, de a csapat szenzációsan küzdött, mindenki odatette magát, minden dícséretet megérdemelnek a fiúk. Azon vagyunk, hogy még jobbak legyünk, ne az 55. perctől nyomjon be az ellenfél, hanem a jövő héten a 65.-től, két hét múlva a 75.-től, és így tovább. Ma láttam azokat a játékelemeket, amiket az edzésken gyakorolunk, és visszakérünk a játékosoktól. Szomorú vagyok, mert az utolsó pillanatban kapott góllal szenvedtünk vereséget, de optimista vagyok a jövőre nézve. A mérkőzés után azt mondtam, erre a teljesítményre lehet építeni. Annak ellenére, hogy jó úton haladunk, az apró hibák eldöntötték a mérkőzést. Gratulálok az FTC-nek, de lesz még egy visszavágó!

A Magyar Kupa negyeddöntő párosítása

Első mérkőzés

2017. március 28., kedd

17:00 Mezőkövesd Zsóry FC  - Szolnoki MÁV 3-1 (3-1)
Gólszerző: Kenderes (1-0) a 2., Vági (2-0) a 25., Veselinović (3-0) a 30., Tóth L. (3-1) a 45+1. percben.