Összefoglaló 2017. április 26., szerda

PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 78-71

Szinte az első pillanattól dominálni tudott az Aluinvent DVTK Pécsett, a Lauber Dezső Sportcsarnokban. A négyből három negyedet megnyertek a piros-fehérek, a harmadik negyedbeli rövidzárlatnak köszönhetően azonban a pécsiek várhatják előnyből a vasárnapi második mérkőzést. Az ötödik helyért zajló párharc állása: 1-0 a PEAC javára.

Maikel López a Szécsi, Czank, Tomlinson, Rasheed, Jovanovic kezdőötöst küldte parkettre.

A mérkőzés Jovanovic duplájával kezdődött, majd a szerb légiós bedobott egy büntetőt is (0-3). 2. perc: Mandic és Zele talált be közelről, utóbbi egy büntetőt is bedobott (5-3), de Jovanovic is megtette ugyanazt, amit Zele, így újra a Diósgyőrnél volt az előny (5-6). 3. perc: Rasheed megdobta a mérkőzés első tripláját (5-9). 4. perc: Jovanovic és Siksniute szerzett két-két pontot, majd Rasheed dobott még egy triplát (7-14), de Siksniute újból eredményes volt közelről (9-14). 5. perc: Jovanovic, Tomlinson és Kuster növelte kettővel saját csapata pontszámát (11-18). 6. perc: Jovanovic dupla, Kuster tripla (14-20). 7. perc: Raksányi és Kuster középtávolról, előbbi büntetőből is, Tomlinson közelről volt eredményes (19-22). 8. perc: Szécsi hárompontos (19-25). 9. perc: Jovanovic egy, Kuster két büntetőt értékesített (21-26). 10. perc: Kuster dobott be egy triplát (24-26).

A második játékrész Kuster közelijével és Horváth triplájával indult (26-29). 12. perc: Kuster és Jovanovic dupla, majd mind a ketten dobhattak két-két büntetőt is (30-32). 13. perc: Juhász középtávolról volt eredményes (32-32). 14. perc: Szécsi és Rasheed kettő-kett, Juhász három pontot szerzett (35-37). 15. perc: Juhász és Rasheed volt eredményes közelről (37-39). 17. perc: Rasheed és Madic dobott be egy-egy büntetőt, majd előbbi ismét betalált a vonalon túlról (38-43). 18. perc: Rasheed ezúttal középtávolról talált be (38-45). 19. perc: Tomlinson is megdobta a maga tripláját és egy büntetőt is értékesített (38-49). 20. perc: Kuster és Czank volt eredményes középtávolról, előbbi kétszer is egymás után (42-51).

A nagyszünetet követően Raksányi dobta meg az első kosarat (44-51). 23. perc: Czank és Kuster dobott egy-egy duplát (46-53). 24. perc: Juhász talált be középtávolról (48-53). 25. perc: Kuster büntető, Licskai középtávoli (51-53). 26. perc: Tomlinson értékesített két büntetőt, majd Raksányi dobott be egy hárompontost (54-55). 27. perc: Siksniute két büntetőt is bedobott, és Kuster is szerzett két pontot (58-55). Maikel López időt kért. 28. perc: Juhász középtávolról és büntetőből is betalált (62-55). 30. perc: Kuster kettő, Siksniute egy büntetőt értékesített (65-55).

Az utolsó tíz perc Gorjanácz hárompontosával indult, majd Kuster és Tomlinson is betalált közelről (67-60). 33. perc: Kuster dupla (69-60). 36. perc: Tomlinson talált be közleről (69-62). 37. perc: Raksányi tripla, Jovanovic dupla (72-64). 38. perc: Tomlinson dobott be két büntetőt, de Kuster is betalált középtávolról (74-66). 39. perc: Czank, Kuster és Tomlinson dobott egy-egy kosarat (76-70). 40. perc: Mandic középtávolról, Jovanovic büntetőből volt eredményes (78-71).

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Pécs javára. Folytatás vasárnap este Miskolcon, a Generali Arénában.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport rájátszás az 5-6. helyért, 1. mérkőzés

PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 78-71 (24-26, 18-25, 23-4, 13-16)

Pécs, 200 néző. Játékvezető: Gorka, Hervay, Radnóti
PEAC-Pécs: Mandic 5, Kuster 37/6, Raksányi 11/6, Zele 3, Siksniute 7.. Csere: Licskai 2, Juhász D. 13, Fürész. Vezetőedző: Boris Maljkovic
Aluinvent DVTK: Czank 6, Rasheed 16/9, Szécsi 6/6, Jovanovic 19, Tomlinson 18/3. Csere: Horváth B. 3/3, Gorjanácz 3/3, Győri. Vezetőedző: Maikel López

Boris Maljkovic: - Jó dobószázalékkal kezdett a Diósgyőr, ehhez kellett a mi puha védekezésünk is, amit a szünet után keményebbé tettünk. Nem lazíthatunk, mert a következő mérkőzésre is meg kell találni a motivációt.
Maikel López: - Voltak elképzeléseink a győzelemre, ez az első félidőben működött is, de a harmadik negyed fordulópont volt. A következő mérkőzésen javítani szeretnénk, erre van néhány napunk.