Összefoglaló 2018. január 28., vasárnap

DVTK - Rimavská Sobota 5-0 (1-0)

Első felkészülési mérkőzését játszotta a DVTK 2018-ban, és végig gólratörően, a második félidőben már eredményesen is játszva magabiztosan győzött a szlovákiai MŠK Rimavská Sobota ellen. Nikolaos Ioannidis mesterhármast szerzett, valamint Makrai Gábor és Diego Vela is betalált.

Diósgyőri VTK - MŠK Rimavská Sobota 5-0 (1-0)

DVTK Edzőközpont, 2. műfüves pálya, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Márkus Péter).
DVTK 1. félidő: Radoš (Bukrán, 32.) - Nagy T., Lipták, Karan, Forgács - Shestakov, Busai, Tóth B., Ugrai - Szarka, Makrai. Vezetőedző: Bódog Tamás.
DVTK 2. félidő:Bukrán (Antal, 60.) - Eperjesi, Brković, Tucsa (Ivánka, 76.), Tamás - Vela, Hursán, Kocsis (Szabó II B., 79.), Óvári - Bacsa, Ioannidis.
MŠK Rimavska Sobota: Prošovský (Pariš, 60.) - Vasilko, Petráň, Zvara, Kočijaševič (Vasconselos, 46.) - Lovinyuk - Fajčík (Kalmár, 46.), Gupták (Jankovič, 46.), Hrnčiar, Vargic (Uličny, 46.) - Jass.

Sárga lap: Tóth B. a 44., Vasconselos a 65. percben.
Gólszerző: Makrai (1-0) a 43., Ioannidis (2-0, 11-esből) a 46., Vela (3-0) az 59., Ioannidis (4-0) a 73., Ioannidis (5-0) a 82. percben.

43. perc: Forgács mentett meg egy esélytelen labdát a középpályán, és ezzel Shestakovok indította, aki levitte az alapvonalig  a labdát, a kapus mellett középre adta, ahol Makrai Gábor egy csel után közelről kért védő között a hálóba lőtt, 1-0

46. perc: A középkezdés után a Bacsa ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Nikolaos Ioannidis váltotta higgadtan gólra, 2-0

59. perc: Tóth B. szerzett labdát az ellenfél 16-osa előtt, passza után Ioannidis Diego Vela elé tette azt, aki jobbról a kapuba emelt az eldőlő kapus fölött, 3-0

73. perc: Nikolaos Ioannidis tologatta a labdát a 16-os előterében, majd kilőtte a kapu bal alsó sarkát, 4-0

74. perc: Mivel megsérült egy szlovák játékos, és nem maradt több cseréjük, Bódog Tamás lehívta a pályáról Óvári Zsoltot, így tíz a tíz ellen folytatódott a mérkőzés

82. perc: A 16-os vonaláról indulva Nikolaos Ioannidis mindenkit kicselezett, még a kapust is, és közelről a hálóba lőtt, 5-0

A találkozó eseményei percről percre

Bódog Tamás: - A hozzáállás volt számomra ma a legfontosabb, és ez teljesen rendben volt. Akartunk, az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, azonban ezeket ekkor még nem sikerült kihasználni, a második 45 percben viszont már a helyzetek is bementek. A felkészülés ezen szakaszában ez elfogadható. Hála Istennek nem sérült meg senki. Lehetett látni, hogy van labdaéhsége a játékosoknak. Első edzőmérkőzésnek megfelelt, dolgozunk tovább. Sok sikert kívánok a rimaszombatiaknak!

Bari Jenő: - Az első félidőben fel tudtuk venni a versenyt egy NB I.-es csapattal, ennek kifejezetten örülök. Azt kértem a játékosoktól, hogy fussanak a diósgyőri labdarúgókkal együtt, ezt megtették, úgyhogy ez edzésnek is jó volt. A második félidővel nem vagyok elégedett, de ahogy említettem, az első játékrészt el tudom fogadni. Gratulálok a Diósgyőrnek!