Összefoglaló 2018. március 13., kedd

MK: PAFC - DVTK 0-1 (0-1)

A Magyar Kupa 10. fordulójának első mérkőzésén Felcsúton játszott a DVTK a PAFC ellen. Az első félidőben Nikolaos Ioannidis góljával megszerezte a Diósgyőr a vezetést, amit sikerült megőrizni a találkozó végéig. Így előnnyel várja a visszavágót a DVTK.

Magyar Kupa 10. forduló 1. mérkőzés

Puskás Akadémia - Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)

Felcsút, Pancho Aréna, 778 néző. Játékvezető: Szőts Gergely (Bornemissza Norbert, Garai Péter; Erdős József, Németh Ádám).
PAFC: Hegedüs L. - Klinar, Hegedűs J., Spandler, Trajkovszki, Zsidai, Márkvárt, Madarász, Prosser, Molnár G., Henty. Vezetőedző: Pintér Attila.
DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Brković, Forgács - Shestakov, Tóth B., Kocsis, Ugrai  - Szarka, Ioannidis. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Csere: Kocsis helyett Hasani a 23., Ugrai helyett Vela és Prosser helyett Knežević a 46., Madarász helyett Perošević a 61., Molnár G. helyett Radó a 72., Ioannidis helyett Bacsa a 81. percben.
Sárga lap: Klinar a 28., Ugrai a 39., Tóth B. a 45., Brković az 51., Zsidai a 85., Bacsa a 90+4. percben.
Gólszerző: Ioannidis (0-1) a 34. percben.

34. perc: Nikolaos Ioannidis csapott le egy szabad labdára a 16-os bal oldali sarkánál, tolt egyet-kettőt rajta, majd élesen kilőtte a kapu bal oldalát, 0-1

Pintér Attila: - Igazi kupamérkőzést láthattunk. Megvoltak a lehetőségeink, azt terveztük, hogy átadjuk a teret a DVTK-nak, és megpróbáljuk bejátszani mögéjük a labdát. 0-0-nál két olyan helyzetünk volt, amiből gólt kellett volna szereznünk, majd egy hibából gólt kaptunk, 1-0 oda. Mentünk tovább, azt gondolom, becsülettel tették a dolgukat a játékosok a második félidőben is, teljesen odanyomtuk a DVTK-t a kapujukhoz, nem tudtak kijönni. Ekkor is megvoltak a lehetőségeink, de nem tudtunk betalálni. Csak az első mérkőzést játszottuk le, a bajnokikkal ellentétben a kupában van lehetőség a javításra. Még mindig nyílt a továbbjutás kérdése.
Bódog Tamás: - Megnyertük a meccset, idegenben szereztünk kupamérkőzésen mindig fontos gólt, ami segíteni fogja a továbbjutásunkat. Az első félidő rendben volt, mi alakítottunk ki nagyobb helyzeteket, azonban a második játékrészben olyan kapkodó játékot játszottunk, ami... Így, hogy nyertünk, azt mondom, oké, de az ellenfélnek is megvoltak a helyzetei. A magabiztos győzelem, az valami más. Parádés, hogy nem kaptunk gólt, de van még mit javítani, amit meg is fogunk tenni, a visszavágóra megpróbálunk jobbak lenni. Gratulálok a csapatomnak, idegenben győztek, le a kalappal előttük!