Összefoglaló 2018. április 4., szerda

MK: DVTK - PAFC 0-3 (0-1)

A Magyar Kupa 10. fordulójában egygólos előnnyel fogadta a DVTK a PAFC csapatát Mezőkövesden. A vendégek még az első félidőben ledolgozták hátrányukat, majd a második félidőben kihasználták, hogy a DVTK egyre támadóbb felállásban játszott. A krónikához hozzátartozik még, hogy Hegedüs kapus parádésan védett, Farkas játékvezető pedig elnézett egy nyilvánvaló büntetőt a DVTK javára.

Magyar Kupa 10. forduló, 2. mérkőzés

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia 0-3 (0-1)

Mezőkövesd, Városi Stadion, 1755 néző. Játékvezető: Farkas Ádám (Szert Balázs, Szécsényi István; Iványi Zoltán, Gaál Gyöngyi).
DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Brković, Tamás - Shestakov, Hasani, Busai, Ugrai - Ioannidis, Szarka. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
PAFC: Hegedüs L. - Poór, Hegedűs J., Spandler, Trajkovski - Zsidai, Knežević, Balogh B. - Molnár G., Henty, Perošević. Vezetőedző: Pintér Attila.

Csere: Nagy T. helyett Bacsa az 54., Busai helyett Vela a 69., Shestakov helyett Óvári a 82., Knežević helyett Diallo a 84., Henty helyett Prosser és Perošević helyett Radó a 88. percben.
Sárga lap: Nagy T. a 24., Ioannidis a 45., Szarka az 50., Brković az 55., Ugrai a 77. percben.
Gólszerző: Perošević (0-1) a 40., Knežević (0-2) a 49., Henty (0-3) a 85. percben.

Továbbjutott a PAFC 3-1-es összesítéssel.

40. perc:  Többször sem sikerült szerelni a vendégeket, majd balról keresztbe  Antino Peroševićhez került a labda, aki jobbról kilőtte a hosszú fölső sarkot, 0-1

45. perc: Sárga lapot kapott Nikolaos Ioannidis, mert elesett a 16-oson belül. Egyértelmú szabálytalanság történt, kihúzták a görög támadó lábát, de nem járt büntető

49. perc: Egy előrevágott labdát Molnár tett középre jobbról, középen a lesről visszafelé mozgó, de már jó helyen tartózkodó  Josip Knežević átvette, majd a kapuba lőtt, 0-2

85. perc: Vendégkontra végén  Ulysse Diallo jobbról, jobb külsővel lőtt a kapu hosszú oldalába, 0-3

Bódog Tamás: - Szégyelljük magunkat, ennyi hibával nem lehet játszani. Fölöslege részletezni, hogy ki miben hibázott, mert közösen hibáztunk. Nekem is megvan a részem, én választottam azt a taktikát, hogy az első félidőben visszaállunk, hagytuk játszani a PAFC csapatát. Tudtuk, mire számíthatunk, de ha belehibázunk abba, amire készülünk... Nekimehettünk volna az ellenfélnek, de lehet, akkor abba hibázunk bele. Én választottam a taktikát, a kiesés ezen részét magamra vállalom, de hogy mennyire tudtuk megvalósítani az elképzelseket, az más kérdés. Nincs más hátra, csak előre, kénytelenek vagyunk egy sorozatot kell csinálni, különben mehet a kukába az egész év. A PAFC egészen más költségevetéssel dolgozik, mint mi, de bőven megvolt a lehetőségünk a sikerre, azonban ennyi hibával senki ellen nem lehet nyerni. A szurkolókat csak dicsérni tudom, szurkoltak végig, sajnálom, hogy így alakult.
Pintér Attila: - Nagyon jó kupahagulatú mérkőzést láthattunk mind a pályán, mind a lelátón. Az első mérkőzés után is elmondtam, hogy semmi nem dőlt el, előnyt szerzett a DVTK, de mindent el fogunk követni a továbbjutás érdekében. Mindenben sikerült a DVTK fölé kerekedni, mind játékban, mind akaratban, nagyon fegyelmezetten játszott a csapat, mindent megtettünk, amit elterveztünk, és ez meg is hozta az eredményét. Mindkét csapat mindent elkövetett a továbbjutás érdekében, de kivettük a DVTK játékából, amit kellett, és jól gazdálkodtunk a helyzeteinkkel. Teljesen megérdemelten jutottunk tovább, sok sikert kívánok a továbbiakban a DVTK-nak!