Összefoglaló 2018. március 4., vasárnap

DVTK - DEAC 3:0

A DVTK női röplabdázói magabiztos játékkal 3:0 arányban győzték le a DEAC gárdáját, megszerezve ezzel első győzelmüket a bajnokság második körében.

Női Röplabda NB II. Keleti csoport

DVTK - DEAC 3:0 (15, 16, 12)

Miskolc, Generali Aréna, 150 néző. Játékvezetők: Bodrogi László, Csizmarik Ákos.
DVTK: Kiss E., Kiss V., Kovács, Szajkó, Szabó, Egri. Csere: Nagy Zs. (liberó), Nagy D., Losó, Rohály. Szakmai igazgató: Toma Sándor.
DEAC: Papp, Borók, Szabó, Péteri, Kiss D., Rostás. Csere: Gégény, Bardócz (libero). Vezetőedző: Kuszkó Zsolt.

Az erdmény alakulása
1. játszma: 7:2, 12:4, 17:7, 20:11, 25:15.
2. játszma: 0:3, 6:5, 11:6, 14:11, 21:13, 25:16.
3. játszma: 6:2, 13:5, 17:7, 21:9, 25:12.

Toma Sándor: - Nehezen indultunk be, igazán csak a harmadik szettben melegedtünk bele a játékba. Persze mindig nehezebb úgy felpörögni, hogy tudtuk, abszolút favoritjai voltunk ennek a meccsnek, jóllehet az ellenfelünk stabilabb volt, mint legutóbb. Örülök annak, hogy örömteli játékkkal győzni tudtunk. Készülünk és megyünk tovább.

Kuszkó Zsolt: - A rájátszás első mérkőzésén ahhoz a DVTK-hoz látogattunk, amelyik első helyen áll és fel szeretne jutni az NB I-be. Az volt a célunk, hogy méltó ellenfele legyünk a magassági fölénnyel és NB I-es meccsrutinnal rendelkező ellenfelünknek. A mérkőzés igazából a papírforma szerint alakult, de nagyon örülök, hogy nem játszottunk magunk alatt. Sajnos sok ki nem kényszerített hibát követtünk el, illetve sok nyitásfogadási hibánk is volt, hiszen jól nyitott az ellenfelünk, de ha eljutottunk a  támadásig, akkor megmutattuk a pontot érő támadásainkat. Gratulálok a hazaiaknak és sok sikert kívánok nekik a feljutáshoz. Köszönjük az idegenbe is ellátogató szurkolóinknak a támogatást.