Összefoglaló 2018. október 7., vasárnap

HK Dukla Trenčín - DVTK Jegesmedvék 4-0

A Tipsport Liga 10. fordulójában a HK Dukla Trenčín otthonában lépett jégre a DVTK Jegesmedvék együttese. A találkozó első hazai találata a 6. percben született, majd a trencséniek a középső játékrészben háromszor is betaláltak, amivel eldöntötték a mérkőzést.

A mérkőzés két veszélyes vendég lövéssel indult, előbb Rasmus Kulmala vette célba a kaput a bedobó pont magasságából, majd egy eredményes letámadás után Loiseau közelről húzta a kapura a korongot. Az első hazai próbálkozást pedig Ondrej Mikula nevéhez könyvelhettük el. A 6. percben kissé váratlanul megszerezte a vezetést a HK Dukla Trenčín. Marek Hecl mozdította ki kapujából Adorjánt, majd a második hullámban érkező Bartovič elé tálalt, aki az elfekvő kapus felett a hálóba lőtt (1-0). Két perccel később Radivojevič vitte végig a pályán a játékszert, az akciója végén Kiss Dániel csak szabálytalanul tudta megállítani a gólszerzésben, így következhetett az első emberelőny, ami alatt komolyabb helyzetet nem láthattunk. A 14. percben elcserélték magukat a Trencséniek, ezért két percig eggyel több mezőnyjátékossal próbálkozhatott az egyenlítéssel a miskolci csapat. Az előny alatt Szirányi Bence lövése jelentette a legveszélyesebb vendég próbálkozást, majd Bližňák lépett ki és találta el a kapuvasat.

A középső játékrész gyors szlovák góllal indult, mindössze 28 másodperce játszottak a csapatok, amikor egy eredményes letámadást követően Sádecký passzolt Sojčíknak, aki kapásból a kapuba lőtt (2-0). Négy perccel később egy kifejezetten aktív cserét zárt a miskolci csapat, alig fél perc leforgása alatt Vas és Milam révén háromszor is eltalálták Valent kapuját, de a szépítő találat nem született meg. A 26. percben Luža ült ki két percre a büntetőpadra, így ismét emberelőnybe került a DVTK, azonban mégis a hazaiak szereztek újabb találatot. Két szlovák csatár támadhatott egy miskolci védővel szemben, Bližňák áttette a korongot Denis Hudecnek, aki rögtön kapura lőtt és megszerezte csapata harmadik gólját (3-0). Szűk három perccel később újra nőtt a különbség, hiszen Švec volt gyorsabb a hazai védőknél, akit Szirányi szabálytalanul sem tudott megállítani a gólszerzésben (4-0). A negyedik gól után kiegyenlítettebb lett a játék képe, mindkét kapu előtt alakultak ki újabb helyzetek, a kevés játékmegszakítás miatt folyamatosan pörögtek a percek. Másfél perccel a harmad vége előtt Vincze előtt adódott lehetőség, miután Milam szépen tette vissza a korongot a kapu mögül, majd Galanisz lövésébe ért bele Loiseau, a korong már átcsurgott a kapus lába között, a csatár már a kapuban látta a korongot, de Valent szép mozdulattal visszanyúlt, így hárítani tudott.

A harmadik harmad Vojtkó Mátyás kiállításával indult, ami megalapozta a játék képét a következő percekre. Kontrollálta a mérkőzés menetét a hazai gárda. A 49. percben Ritó mentett hatalmasat egy kipattanó korongnál, majd Vojtkó lövését jegyezhettük fel. A találkozó hajrájában Magosi és Loiseau is közel járt a szépítő találat megszerzéséhez, azonban a mai napon nem tudta gólra váltani helyzeteit a miskolci csapat.

Tipsport Liga

10. forduló

2018. október 7. 17:00

HK Dukla Trenčín - DVTK Jegesmedvék 4-0 (1-0, 3-0, 0-0)

Pavol Demitra Štadión, 3142 néző, játékvezetők: Tomáš Orolin, Daniel Konc, Michal Orolin, Lukáš Kacej

HK Dukla Trenčín: Valent (Simko) – Rýgl, Luža, Cebák, Holenda, Bokroš, Bohunický, M. Hudec. Radivojevič, Ölvecký, Sojčík, Bartovič, Sádecký, Hecl, Varga, Bližňák, Mikula, D. Hudec, Pardavý, Švec, Špankovič, Vezetőedő: Peter Oremus

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó, Magosi, Harrison, Vas, Pance, Kulmala, Somogyi, Galanisz, Miskolczi, Loiseau, Ritó, Vince, Hajós, Vezetőedző: Glen Hanlon

0

Glen Hanlon: Az ellenfelünk ma rendkívül gyorsan játszott, amivel nehézségeket okozott nekünk. Jó volt látni olyan játékosokat a jégen, mint Branko Radivojevič és Milan Bartovič, akikkel korábban együtt dolgoztam a válogatottnál. Igazi vezérei voltak a csapatuknak és nagy tempót diktáltak. Mi azon dolgozunk, hogy a játékosaink erre a szintre fejlődjenek fel.