Összefoglaló 2018. november 16., péntek

MAC Újbuda - DVTK Jegesmedvék 4-2

Jobb helyzetkihasználásának köszönhetően két góllal jobbnak bizonyult a MAC Újbuda a DVTK Jegesmedvéknél a Tipsport Liga 22. fordulójában. A mérkőzés az utolsó percig izgalmasan alakult, 3-2-es állásnál a Jegesmedvéknek több lehetősége is volt az egyenlítésre, azonban Bálizs Bence védései és egy üres kapus gól a budapesti csapat győzelmét eredményezte.

A szépszámú és hangos vendég szurkolók először Kulmala helyzeténél ugrottak fel a helyükről, de a finn csatár a kapu előtt nem tudott beleérni Loiseau passzába. Ezt követően a MAC új szerzeménye, Negrin kapott két perces büntetést, ezért emberelőnybe kerültek a Jegesmedvék. Az öt a négy elleni játék során Milam kapáslövése jelentette a legnagyobb veszélyt Bálizs kapujára, de Kulmala lövését is hárítania kellett a kapusnak. Egyenlő létszámban az újbudai csapat is kialakította első helyzetét, amikor Pozsgai közelről próbálta bevenni Vay kapuját sikertelenül. Egy perccel később Kulmala a saját harmadában szerzett korongot, majd szép passzal játszotta meg Loiseau-t, akinek a közeli próbálkozása után a korong a kapuvasról pattant ki. A 12. percben Nagy Krisztián helyzete maradt ki, majd Ritó nagyszerű mozdulattal passzolt a kapu elé érkező Vinczéhez, akinek közeli lövését Bálizs hatalmas bravúrral hárította. A folytatásban kevés játékmegszakítással, gyors tempóban játszottak a csapatok és sok létszámfölényes támadást alakítottak ki. A harmad végén előbb Klempa ziccere maradt ki, majd az utolsó percben megszerezte a vezetést a hazai együttes. Dudás lőtt kapura, Vay pedig az előtte álló takarás miatt nem látta megfelelően korongot, ami így a kapu bal felső sarkában kötött ki (1-0)

A második játékrész Jared Brown kiállításával kezdődött, de komolyabb helyzet nélkül telt el a két perc. Öt perccel később Láda, majd Magosi kapott két perces büntetést, így 20 másodpercig kettős emberelőnyben játszhatott Majoross Gergely csapata, de a kíváló védőmunkának és Vay védéseinek köszönhetően nem született meg a második hazai találat. Egyenlő létszámban átvette a kezdeményezést a miskolci csapat, aminek eredményeképp meg is született az egyenlítő találat a mérkőzés felénél. Žiga Pance a saját kékvonalánál szerzett korongot, végigvitte a pályán, majd mielőtt a védők utolérték volna hatalmas erővel lőtt a hosszú felsőbe (1-1). Szűk két perccel később újra Magosi ült ki a büntetőpadra, de két szép Vay védésnek köszönhetően kihasználatlan maradt a hazai emberelőny. A 36. percben Brown újra előnyhöz juttatta csapatát, az amerikai csatár éles szögből lőtt Vay kapujába (2-1).

A záró harmadból mindössze 16 másodperc telt el, amikor Magosi került ziccerbe, de Bálizs ezúttal is nagyot védett. Négy perc múlva Chris Bodo kapu mögül visszatett korongját Klempa lőtte kapásból Vay kapujába (3-1). Két cserével később Jesse Dudás kapott két perces büntetést, az emberelőny alatt pedig Kulmala keresztpasszát Milam kapásból lőtte Bálizs mellett a hálóba (3-2). A folytatásban újabb Dudás kiállítás következett, a két perc végén Magosi próbálkozását védte bravúrral Bálizs. Tíz perccel a találkozó vége előtt Dansereau vezethette egyedül a korongot Vayra, de a lövése centiméterekkel elkerülte a kaput. Ezt követően sebességi fokozatot váltott a DVTK és sorra alakította ki a helyzeteket, azonban Pance és Szirányi lövésénél is hatalmas védést mutatott be a hazaiak válogatott kapusa. Négy perccel a vége előtt Orban kiállítása miatt öt a négy ellen is támadhatott az egyenlítésért Glen Hanlon csapata, a vezetőedző időt is kért, hogy a megfelelő emberelőnyös játékot egyeztesse játékosaival, azonban a harmadik vendég találat nem született meg a helyzetek ellenére. A hajrában Vay Ádám helyére mezőnyjátékos érkezett, majd egy harmadból kiemelt korongra Orban csapott le, aki az üresen maradt kapuba juttatta a játékszert, beállítva ezzel a végeredményt (4-2).

Tipsport Liga

22. forduló

2018. november 16. péntek 18:00

MAC Újbuda - DVTK Jegesmedvék 4-2 (1-0, 1-1, 2-1)

Budapest, Tüskecsarnok, játékvezetők: Vladimír Baluška, Milan Novák, Martin Krajčík, Tomáš Gegáň

MAC Újbuda: Bálizs (Rajna) - Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Kreisz, Orbán, Langkow, Bodó, Klempa, Borwn, Dansereau, Nagy, Terbócs, Szabad, Odnoga, Majoross, Szigeti, Vezetőedző: Majoross Gergely

DVTK Jegesmedvék: Vay (Adorján) - Crawford, Kiss, Milam, Szirányi, Láda, Slovák, Vojtkó, Pance, Harrison, Vas, Magosi, Loiseau, Kulmala, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Ritó, Hajós, Vincze, Vezetőedző: Glen Hanlon

Büntetés percek 10-6
Buli elhozatal 33/66 (50.00 %) : 33/66 (50.00 %)