Összefoglaló 2018. november 23., péntek

DVTK Jegesmedvék - HC Košice 1-2

Rendkívül izgalmas mérkőzésen egy pontot szerzett DVTK Jegesmedvék a HC Košice ellen, miután a büntetőlövésekben jobbnak bizonyult a kassai csapat. A találkozón Magosi szerezte meg a vezetést, majd Galamboš a harmadik harmadban egyenlített. A rávezetések során Ladislav Nagy döntötte el plusz pont sorsát.

Remek hangulat fogadta a kezdésnél a csapatokat, majd mindkét együttes nagy lendülettel vetette bele magát a találkozóba. A vendégek részéről Šedivy és Šoltés próbálkozott először a góllövéssel, a hazaiaktól pedig Miskolczi és Vas tette ugyanezt. A 7. percben megszületett az első kiállítás is, Ignatushkin kapott két perces büntetést. Az emberelőny alatt Vas Jánosnak volt két veszélyes lövése, amiket Habal bravúrral hárított. Mindössze két perce játszottak újra egyenlő létszámban a csapatok, amikor megszerezte a vezetést Glen Hanlon csapata. Harrison indult meg a pálya szélén, keresztpasszából pedig Magosi Bálint talált a kapuba közelről (1-0). A gól után még nagyobb fokozatba kapcsolt a kassai együttes, sorra záporoztak a lövések a miskolci kapura, de a Vay magabiztosan hárított minden kísérletet. Három perccel a harmad vége előtt a gólpasszos Harrison is a kiállítás sorsára jutott, azonban nem született meg az egyenlítő találat, jól működött a hazai védelem. A harmad záró jelenete David Šoltés kiállítása volt.

Áthúzódó emberelőnnyel kezdhette a második harmadot a piros mezes csapat, ami alatt távoli lövésekkel próbálkozott Szirányi és Crawford is. Egyenlő létszámban kiegyenlített és színvonalas játék folyt a jégen, kevés játékmegszakítással. Hat perce ment a középső játékrész, amikor Vay két hatalmas bravúrt mutatott be, majd a mérkőzés felénél Glen Hanlon időt kért, hiszen a negyedik támadósora két tilos felszabadítás miatt hosszabb időre bent ragadt. Két perccel később Loiseau szerzett meg egy korongot és egyedül vihette a kapusra, de a kassai védők még a lövés előtt utolérték, így nem lett lövés az ígéretes lehetőségből. A folytatásban minden vendég lövésre jutott egy hazai is, a játék azonban inkább a miskolci harmadban zajlott. Öt perccel a harmad vége előtt ismét sebességi fokozatot váltott a kassai gárda és a játékrész végéig nyomás alatt tartotta a Jegesmedvéket, de a védelem jól működött, és Vay is magabiztosan védett. Az utolsó percben két veszélyes ellentámadásra is futotta Magosi és Loiseau erejéből.

A harmadik harmadban nem változott a játék képe, a vendégek támadtak, de a hazai védelem jól állt a lábán, a csatárok pedig rendszerint lövéssel tudták befejezni az ellentámadásokat, Habalnak többször nagyot kellett védenie, hogy ne legyen nagyobb a különbség. A kassai próbálkozásoknak a 45. percben lett meg az eredménye, Dudáš kékvonalról eleresztett lövése lecsorgott Vayról, amire Galamboš csapott le és a kapuba lőtt (1-1). Három perccel később újra a hazaiak kapujába került a korong, de a játékvezetők rövid videózás után megállapították, hogy a támadó korcsolyájáról pattant Vay mögé a játékszer, így nem adták meg a találatot. Pár cserével később Loiseau előtt adódott nagy lehetőség, hogy újra vezetést szerezzen csapatának, de a kettő az egy elleni támadás során nem passzolt, lövését pedig blokkolták. A következő percek rendkívül izgalmasak voltak, hiszen mindkét csapat megszerezhette volna a második találatát, de mindegyik helyzet kimaradt. Két és fél perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Gőz Balázs állították ki a játékvezetők, így öt a négy ellen támadhatott a fehér mezes vendég együttes a győzelemért. Az emberhátrányt azonban remek védőmunkával sikerült kivédekezni, így jöhetett a hosszíbbítás.

A ráadás első percei nem hoztak helyzetet, majd ismét emberelőnybe került a szlovák csapat Crawford kiállítása miatt. Ezúttal négyen támadhattak három védőre, de a hazai védelem ezúttal is tökéletesen működött, így a büntetőlövések döntötték el a plusz pont sorsát. A rávezetések során az első 10 kísérlet során Vay és Habal is bravúrosan védett, ezért nem született gól. A hatodik körben a 435 NHL meccsel rendelkező Ladislav Nagy lőtte be a korongot a kapuba Vay lába között (1-2).

Tipsport Liga

25. forduló

2018. november 23. péntek 18:30

DVTK Jegesmedvék - HC Košice 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-1)

Miskolci Jégcsarnok, 1.320 néző, játékvezetők: Milan Novák, Miroslav Štefik, Martin Smrek, Rastislav Gajan

DVTK Jegesmedvék: Vay (Adorján) - Crawford, Kiss, Milam, Szirányi, Láda, Slovák, Vojtkó, Gőz, Pance, Vas , Kulmala, Harrison, Magosi, Loiseau, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Ritó, Hajós, Vezetőedző: Glen Hanlon

HC Košice: Habal (Skorvánek) - Pretnar, Šedivy, McDowell, Dudáš, Pulli, Čízek, Koch, Žitny, Brophey, Nagy, Haščak, Petráš, Spilar, Suja, Ignatushkin, Galamboš, Šoltés, Vrábel, Klíma, Krajnák, Petráš, Vezetőedző: Roman Šimíček

1-0 10:24 Magosi (Harrison)
1-1 44:15 Galamboš (Dudáš, McDowell)
1-2 65:00 Nagy

Lövés 28-50
Védés 49 (98.00 %) : 27 (96.43 %)
Büntetés percek 6-4
Buli elhozatal 43/68 (63.24 %) : 25/68 (36.76 %)

Glen Hanlon: Gratulálok a kassai csapatnak a győzelemhez. Rendkívűl szoros és kemény mérkőzést játszottunk velük. A mai nap is sokat tanultunk és újabb ízelítőt kaptunk, hogy milyen szintre kell fejlődnünk ahhoz, hogy sikeresek legyünk ebben a ligában.