Összefoglaló 2018. augusztus 12., vasárnap

SBTC - DVTK tartalék 1-3 (0-2)

Az SBTC vendégeként aratott magabiztos győzelmet Salgótarjánban a DVTK kizárólag saját nevelésű fiatalokkal felálló tartalék csapata. A piros-fehérek kezdőcsapatában két 16 éves játékos is helyet kapott, az NB III. legfiatalabb csapatának átlagéletkora ezúttal alig több, mint 18 év volt.

NB III. Keleti-csoport 2. forduló

Salgótarjáni BTC - DVTK tartalék 1-3 (0-2)

Salgótarján, 150 néző. Játékvezető: Fekete Tibor (Zsákai Milán, Dobos Dávid)
SBTC: Megyeri - Czutor, Bata, Modra, Tarlósi M., Ribarics, Magos, Benkő-Bíró, Nyéki, Tarlósi P., Híves. Vezetőedző: Vágó Attila
DVTK tartalék: Bukrán - Valkay, Géringer T., Orosz, Bárdos, Zsiga, Tóth B., Szűcs, Korbély, Mertse, Varga J. Vezetőedző: Vég Csongor

Csere: Zsiga helyett Géringer L. a 46., Tarlósi P. helyett Tóth O. a 46., Ribarics helyett Krizsonits a 46., Modra helyett Szandai a 67.,  Géringer T. helyett Erdősi a 67., Varga helyett Csávás a 92. percben.
Sárga lap: Híves a 22., Modra a 29., Valkay a 32., Czutor a 64., Korbély a 76., Bukrán a 81. percben.
Piros lap:
Gólszerző: Bárdos (0-1) a 7., Szűcs (0-2) a 37., Híves (1-2) a 47., Mertse (1-3, 11-esből) a 64. percben.

6. perc: Bárdos a baloldalon vezette a labdát, majd egy csel után 25 méterről bal lábbal, a kapu bal oldalába lőtt, 0-1.
35. perc: Varga végzett el szögletet, amit Szűcs a kapuba bólintott, 0-2.
46. perc: Jobb oldali szabadrúgás után, Híves fejelt a kapuba, 1-2.
63. perc: Kezezés után a játékvezető büntetőt ítélt, amit Mertse gólra váltott, 1-3.

Vágó Attila: - Sajnos az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Az egyéni hibáinkat könyörtelenül kihasználata a Diósgyőr, akik megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Vég Csongor: - Jól kezdtük a találkozótt. Az első félidőt sikerült abszolut uralni. 2-0-ás előnnyel mentünk a szünetre. Az öltözőben felhívtam a srácok figyelmét, hogy a második felidő első tíz percében figyeljenek oda, mert a hazaiak biztosan ránk fognak jönni. Sajnos igazam is lett, egy figyelmetlenség után az ellenfél visszajött a mérkőzésbe. A csapat tartását bizonyítja, hogy nem tört meg, tudott váltani és a harmadik góllal lezártuk a mérkőzést.