Összefoglaló 2018. szeptember 21., péntek

CSM Satu Mare - Aluinvent DVTK 73-72

Szatmárnémetiben játszotta pénteken délután idei harmadik felkészülési mérkőzését az élvonalbeli pontvadászatra és az Európa Kupára készülő Aluinvent DVTK női kosárlabda csapata, ahol az előző idényben bajnoki és kupa ezüstérmet szerző CSM Satu Maré csapatával találkozott.

Szinte teljes kerettel utazott a DVTK, csak Shatori Walker-Kimbrough hiányzott, aki WNBA döntőbeli kötelezettsége után, szombaton éjszaka érkezik majd Miskolcra. Már a gárdával tartott viszont, a szerdán, Litvániából hosszú autózás után későn este, családjával érkező Eglė Šulčiūtė is, aki a csütörtök reggeli orvosi vizsgálat után, aznap két edzésen, majd pénteken egy foglalkozáson gyakorolt a csapattal. Cziczás László vezetőedző a meccs napján még egy órás tréninget tartott a lányoknak, majd a közös ebéd után indult a társaság, a több mint 200 km-es útra.

Medgyessy Dóra kosaraival indult a mérkőzés, az első negyed kifejezetten pontgazdag volt, a csapatok alig hagytak ki dobást. A mieink vezettek 4-6 ponttal, de egy két perces kihagyást 10-0-val büntették a hazaiak. 28-25

A második negyed első felében kevés kosár esett, a nagy iramban több pontatlanságot követték el a csapatok. A hazaiak őrizték az előnyüket, sőt néhány elrontott vendégdobás miatt kicsit növelni is tudták azt a félidőre.16-14, 46-39‎

A harmadik játékrészben szigorúbb lett a piros-fehérek védekezése, bár támadásban kimaradt néhány ziccer, egy kicsit közelebb araszolt a Diósgyőr. 13-16

A negyedik negyedben még koncentráltabbak lettek a diósgyőri lányok, olyannyira, hogy a vezetést is sikerült átvenni. Három-négy pontos különbség alakult ki a javukra. Az utolsó két percre viszont egyenlő állással indult a DVTK, két eladott labda és abból kapott ziccerek miatt. Izgalmasan alakult végjáték felváltva vezettek a csapatok. Az utolsó támadás a Diósgyőré volt és bár számos dobást kísérelhettek meg Cziczás László tanítványai, nem sikerült a maguk javára fordítani az eredményt. 16-17

Felkészülési mérkőzés

CS Municipal Satu Mare - Aluinvent DVTK 73-72 (28-25, 16-14, 13-16, 16-17)

Szatmárnémeti, Both Katalin Sportterem.Játékvezetők: Stretea, Goina, Dan

CSM Satu Maré: Mandache 20/15, Olah, Uiuiu, Lazăr 4, Denson 10, Baltic 14, Kadar, Moldoveanu, Huțanu, Tavić 11/3, Pop, Lloyd 14. Vezető edző: Marius Dobă.
Aluinvent DVTK: Medgyessy 8, Kányási 14, Skorić 14, Šulčiūtė 9/3, Mokango 14 csere: Kiss A 6, Zele, Katona 5/3, Szabó F..2, Frindt, Eperjesi. Vezetőedző: Cziczás László.

Cziczás László: - Jól szolgálta a mérkőzés a felkészülésünket. Sok jó teljesítmény akadt ma a csapatban. A jövő héten teljes kerettel készülünk. Csiszolunk a védekezésünkön és a támadó játékunkon is, hogy a rajton jó teljesítménnyel tudjuk megörvendeztetni a közönségünket.

Fotó: frissujsag.ro

Az Aluinvent DVTK programja

Előszezon

2018. szeptember 7., péntek (Miskolc, Körcsarnok)
19:15 Alinvent DVTK - MBK Ružomberok 61-68 (22-12, 17-22, 13-16, 9-18)

2018. szeptember 8., szombat (Miskolc, Generali Aréna)
16:00 Alinvent DVTK - MBK Ružomberok 83-76 (24-23, 23-20, 22-15, 14-18)

2018. szeptember 22., szombat (Szatmárnémeti)
17:00 CS Municipal Satu Mare - Aluinvent DVTK 73-72 (28-25, 16-14, 13-16, 16-17)

2018. szeptember 28., péntek (Budapest, Ludovika csarnok)
16:00 NKE-Csata - Aluinvent DVTK