Összefoglaló 2019. január 20., vasárnap

FC Politehnica Iași - DVTK 1-2 (1-2)

A román első osztály 9. helyén álló FC Politehnica Iași volt a DVTK labdarúgó csapatának ellenfele vasárnap délután a törökországi téli edzőtáborban.

Felkészülési mérkőzés

Kızılağaç. 50 néző. Játékvezető: Umut Kilig (Ramaton Sagdig, Onur Akol) - mind török
FC Politehnica Iași: Peralta - Bosoi (Gallego, 60.), Gardoș (Michalache, 46.), Cioinac (Enoh, 46.), Bădic - Rus (Cracea, 70.), Mihăescu (Popescu, 52.) - Burlacu (Panţîru, 46.), Orti (Chelaru, 46.), Soares (Petre, 46.) - Kizito (Zaharia, 46.). Vezetőedző: Flavius Stoican
DVTK: Antal - Polgár, Karan (Brković, 46.) , Tamás (Farkas M., 68.) - Eperjesi (Shestakov, 68.), Márkvárt (Szabó B., 46.), Mazalović (Tóth Bo., 68.), Forgács (Géringer T., 46.), Bárdos (Juhar, 68.) - Vernes (Hasani, 68.), Bacsa (Mihaljović, 68.) Vezetőedző: Fernano Fernández

Sárga lap:
Gólszerző: Gardos (1-0) a 28., Vernes (1-1) a 32., Bárdos (1-2) a 41. percben.

28. perc: Egy román szabadrúgás utáni kavarodásban egy megpattanó lövés kötött ki Antal kapujában.  Florin Gardos a gólszerző. 1-0

32. perc: Bacsa Patrik csapott le egy labdára 20 méterre a románok kapujától, rávezette a labdát a kapusra, majd az érkező Vernes elé tálalt, aki az üres kapuba passzolta a játékszert. 1-1

41. perc: Eperjesi Gábor keresztlabdája után Bárdos Bence senkitől sem zavartatva levette a labdát a román 16-os sarkánál és éles szögből hatalmas gólt ragasztott az ellenfél kapujába. 1-2

A mérkőzés élő közvetítése ide kattintva olvasható.

Fernando Fernández: - Jobb volt a ritmus, mint az előző mérkőzéseken. Ezúttal az eredménnyel is elégedett lehetek. Jó érzés, hogy nyertünk, de ez is csak egy felkészülési mérkőzés volt, amit a helyén kell kezelni. Külön öröm, hogy ezúttal Forgács Dávid is hadrafogható volt a sérülése után. Bárdos Bence gólt szerzett, a másik három fiatal játékosunk, Tóth Borisz, Géringer Tamás és Farkas Marcell játéka pedig különösen tetszett. Nagyon sok pozitív dolgot lehet elmondani a meccsről, aminek köszönhetően jó érzésekkel várhatjuk a következő hetet. Sok sikert kívánok az Iași-nak a bajnokságban!