Összefoglaló 2019. április 28., vasárnap

Haladás-Viktória FC - DVTK 1-2 (0-1)

Rendkívül fontos győzelmet aratott Biljana Bradić és Vachter Fanni góljával a DVTK női csapata Szombathelyen. A sikernek köszönhetően a csütörtöki MTK elleni hazai bajnokin megelőzhetik ellenfelüket, és felléphetnek a bajnoki döntőt érő második helyre.

JET-SOL Liga Női NB I. 19. forduló

Haladás-Viktória FC - DVTK 1-2 (0-1)

Szombathely, Király Sportlétesítmény. Játékvezető: Kubicsek Máté (Rózsás Rita, Nagy Alex).
Haladás: Bíró - Fördős, Siklér, Tóth A. I., Kiss, Szakonyi, Harsányi, Balogh, Öreg, Rácz, Horti. Vezetőedző: Simon Attila.
DVTK: Szőke-Nagy - Balázs Cs., Kiamou, Ficzay, Sandu, Nagy F., Tóth A., Paul, Vachter, Bradić, Barker. Vezetőedző: Fórizs Sándor.

Csere: Horti helyett Sitku a 67., Vachter helyett André a 90., Barker helyett Vig a 90+4. percben.
Gólszerző: Bradić (0-1) a 16., Vachter (0-2) a 47., Siklér (1-2) a 83. percben.

16. perc: Sandu beadása után Bradić elsőre a kapufát találta el, de a kipattanó labdát sikerült a hálóba juttatnia, 0-1

47. perc: Barker passzát Vachter lőtte a kapuba, 0-2

83. perc: Sikler fejesével szépített a Haladás, 1-2

Fórizs Sándor: - Győzni utaztunk Szombathelyre, ami sikerült, így a két legfontosabb mérkőzésen  le tudtuk győzni a Haladást: az elődöntőben hazai pályán, és a mai, rendkívül fontos bajnokin.
Gratulálok a csapatomnak, sokkal jobban játszottak, mint az ellenfél! Amennyiben minden nagy helyzetünket értékesítjük, akkor sokkal nagyobb is lehetett volna a gólkülönbség. Köszönöm a lányoknak, hogy ennyire akarták a győzelmet!