Beharangozó 2019. november 17., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - HC Košice 3-1

A DVTK Jegesmedvék vasárnap este a HC Košice csapatát fogadta és hátrányból fordítva, kétgólos sikert aratott, amivel mindhárom bajnoki pontot itthon tartotta. A találkozón hamar vezetést szerzett a vendég együttes, de Beach előbb egyenlített, majd a harmadik harmadban Harrison góljával a fordítás is sikerült. Az utolsó percben a duplázó Kyle Beach üreskapus gólja állította be a végeredményt.

Jó hangulatban, több, mint 1400 néző előtt kezdték meg a csapatok a vasárnap esti mérkőzést, amin a vendégek kezdtek jobban. Két Rajna védés után a harmadik percben meg is szerezték a vezetést, Jokel egy kipattanó korongot juttatott a kapuba (0-1). A következő helyzet Suja előtt adódott, majd Beach is veszélyeztetett. A 8. percben emberelőnybe kerültek a piros-fehérek, ami meghozta az egyenlítő találatot, Kyle Beach volt eredményes egy késleltetett kiállítás során (1-1). Ezt követően maradt az emberelőny, majd a 11. percben újabb kassai ült ki a büntetőpadra, de a nagy nyomás ellenére nem született meg a második miskolci gól. Gyors, kombinatív hokit játszottak a csapatok, így rendkívül élvezhető volt az első 20 perc.

A második harmadban sebességi fokozatot váltott a szlovák csapat, sőt rövid időn belül kétszer is létszámfölényben játszhattak, de Rajna magabiztosan fogott minden korongot. A vendég szorítás a meccs felénél szűnt meg, előbb centiken múlott a hazai gól, amikor a kapuvason csattant a korong, majd Harrison emberhátrányos kiugrása után maradt ki a nagy helyzet. Egyenlő létszámban folytatódott a színvonalas, gyors játék, ami során mindkét kapu folyamatos veszély alatt állt.

A harmadik játékrész két kassai lövéssel indult és egy hazai góllal folytatódott. Miskolczi, Galanisz és Harrison volt a korong útja, utóbbi pedig megszerezte a vezető találatot. (2-1) Egy perccel később Hascak ült ki a büntetőpadra, a két perc emberelőny alatt pedig körbelőtték Skorvanek kapuját a hazai csatárok, de a különbség nem nőtt. 10 perccel a vége előtt Bellus kapott 2+10 perces büntetést, így újabb két perc pörgött le az órából. A hajrába érve hősiesen védekezett Marcel Rodman csapata, sok blokkolt koronggal és több nagy mentéssel. Négy perccel a dudaszó előtt Szirányi kiállítása miatt nagy izgalmak következtek, de a védelem ezúttal is jól működött és Rajna is magabiztosan hárított minden kísérletet. Peter Draisaitl vezetőedző kapuslehozatallal is megpróbálkozott, ami során Kyle Beach talált az üresen maradt kapuba, beállítva ezzel a végeredményt (3-1)

Tipsport Liga

22.forduló

2019. november 17. 17:30

DVTK Jegesmedvék - HC Košice 3-1 (1-1, 0-0, 2-0)

Miskolci Jégcsarnok, 1.411 néző, játékvezetők: Martin Korba, Ondrej Kalina, Lukas Beniac, Matus Stanzel

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) - Láda, Vandane, Beauvillier, Vas, Részegh - Ross, Dudás, Beach, St.Pierre, Rodman - Kiss D., Szirányi, Miskolczi, Galanisz, Harrison - Vojtkó, Kiss P., Vezetőedző: Marcel Rodman

HC Košice: Skorvanek (Kosaristan) - Slovák, Repe, Bellus, Chovan, Hascak, Cizek, Ruzicka, Kveton, Skokan, Klúfek, Michalcin, Koch, Rapac, Suja, Jokel, Bucko, Mily, Bortnak, Vrábel, Vezetőedző: Peter Draisaitl

0-1 02:14 Jokel (Koch, Michalcin)
1-1 07:30 Beach (Dudas, Vandane)
2-1 44:38 Harrison (Galanisz, Miskolczi)
3-1 59:25 Beach

Lövés 22-32
Védés 31 (96.88 %) : 20 (90.91 %)
Büntetés percek 12-22
Buli elhozatal 23/63 (36.51 %) : 40/63 (63.49 %)

Marcel Rodman: A pénteki meccs után azt vártam a csapattól, hogy jó reakciót mutasson és keményen álljon bele ebbe a meccsbe. Ma az első perctől kezdve szívvel játszottunk, jól korcsolyáztunk és sok párharcot megnyertünk. Az egész csapat nagyot küzdött és jó karaktert mutatott. Ez volt számomra a legfontosabb. Az, hogy legyőztük a liga egyik élcsapatát, csak plusz jutalom.

Peter Draisaitl: Jó atmoszférájú találkozó volt, igazi playoff hangulatú meccs volt a mai. Jól kezdtünk, de az ellenfelünk a folytatásban jobb volt a játék apró elemeiben. Több párharcot nyertek meg, ha egyszerűen játszol és az apró dolgokat jól kivitelezed, akkor van esélyed megnyerni a meccset. A hazai csapat ma ezekben jobb volt, így megérdemelten nyertek.