Beharangozó 2020. július 25., szombat

DVTK - FC Košice 1-1 (0-0)

Döntetlent játszott felkészülési mérkőzésen a két testvérváros csapata a DVTK és az FC Košice szombaton este a DVTK Stadionban. A Diósgyőr alig több mint egy hete kezdte a felkészülést, a kassaiaknak viszont ez volt a főpróba, hiszen rájuk jövő héten már bajnoki mérkőzés vár.

Miskolc, DVTK Stadion, 1746 néző. Játékvezető: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
DVTK 1. félidő: Antal - Orosz D., Polgár, Hegedűs, Memolla - Iszlai, Márkvárt - Korbély, Molnár G., Grozav - Dražić. Vezetőedző: Feczkó Tamás
DVTK 2. félidő: Bukrán - Shestakov, Szűcs K., Karan, Vági - Kispál, Zsiga - Hasani, Korbély, Cortés - Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás
FC Košice: Vajs - Kis (Elexa), Jonec, Kuc, Pavúk - Keresteš (Rizie, 70.), Ristovskí, Karaš, Vancák - Gáll (Košuda, 70.), Robinson (Vyshnevskyi, 70.). Vezetőedző: Marek Fabula

Sárga lap: Keresteš a 45., Vancák a 61., Szűcs a 90+1. percben.
Gólszerző: Gáll (0-1) az 58., Szűcs (1-1) a 72. percben.

A mérkőzés teljes története.

58. perc: Egy jobb oldali szöglet után Boris Gáll fejelt közelről Bukrán kapujába. 0-1

72. perc: Két saját nevelésű játékos hozta össze az egyenlítést. Zsiga Máté végezhetett el egy szögletet, a labdát pedig a berobbanó Szűcs Kornél fejelte a szlovák kapuba. 1-1

Feczkó Tamás: - Látszott, hogy más dinamikai szinten van a két csapat, és ez nem is csoda, hiszen a kassaiaknak jövő héten már bajnoki mérkőzésük van, mi pedig alig több mint egy hete edzünk. A gól mellett rúgtunk négy kapufát és kétszer a gólvonalról tisztázott az ellenfelünk, ennek lehet örülni. Nagyon jó ritmusú mérkőzés volt. A felkészülési időszak első hetében nem ez a szokványos. Voltak további pozitvumok is, a második félidőben négy saját nevelésű játékosunk  volt a pályán és egy-két időszaktól eltekintve jól is játszottak. Bár senkit nem szoktam kiemelni, ezúttal is kimondottan tetszett a 16 éves Kispát Tamás játéka, ha egy fiatal ilyen "tökösen játszik" az mindig pozitív.

Marek Fabula: - Két különböző stádiumban lévő csapat találkozott, hiszen míg számunkra ez a találkozó bajnoki főpróba volt, addig a DVTK-nak mindössze a második felkészülési mérkőzése. Örülünk annak, hogy meg tudtuk nézni mire képes csapatunk egy magyar első osztályú gárda ellen. Nem állt szándékunkban az ellenfél feltérképezése, csak a saját játékunkra koncentráltunk. Sok mindent viszontláttam abból, amit gyakoroltunk az utóbbi időben, néhány apróságot kell még javítani a jövő heti bajnoki rajt előtt. Sok sikert kívánok a DVTK-nak a folytatásban!