Beharangozó 2020. november 20., péntek

DVTK Jegesmedvék - HC'05 Banská Bystrica 1-4

A Tipos Extraliga pénteki fordulójában a HC'05 Banská Bystrica csapatát fogadta a DVTK Jegesmedvék a Miskolci Jégcsarnokban. A gól nélküli első harmadot követően a vendégek két találatot szereztek a középső játékrészben. Ezt követően Zach Jordan találatával még sikerült közelebb kerülni, de a hajrában a szlovák csapat két góllal bebiztosította a győzelmét.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 15.forduló

2020. november 20. 18:00

DVTK Jegesmedvék - HC'05 Banská Bystrica 1-4 (0-0, 0-2, 1-2)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Ondrej Kalina, Miroslav Stefik, Adam Jurciak, Andrej Bogdan

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. (Rajna) - Wehrs, Szirányi, Rokaly, Vas, Jordan - Wolff, Kiss D., Részegh, Galanisz, Magosi - Láda, Vojtkó, Csányi, Osterberg, Lövei - Rauhauser, Révész, Miskolczi, Ritó, vezetőedző: Dave Allison

HC'05 Banská Bystrica: Vay (Rabcan) - Datelinka, Zlak, Sloboda, Tamasi, Vasas, Breton, Drew, Fasko, Winquist, Lamper, Biro, Petrinec, Vyhonsky, Simun, Sojka, Gabor, Lopejsky, Vybiral, Giertl, Lunter, vezetőedző: Norbert Javorcik

0-1 24:44 Sojka (Lamper)
0-2 29:36 Lamper (Breton, Drew)
1-2 47:17 Jordan (Vas, Wehrs)
1-3 54:12 Breton (Winquist, Lamper)
1-4 54:52 Drew (Winquist, Breton)

Dave Allison:  Jelenleg ezek vagyunk mi. Egyszerűen sok korongot adtunk el. A legjobb dolog ebben a meccsben a kapusunk teljesítménye. Bence nagyszerű volt, de ezen kívül...Amíg nem fordítunk a dolgok menetén, addig sok nehézségünk lesz. Nincs sok időnk kijavítani a hibákat, vasárnap már újabb kemény meccs vár ránk. Viszont jó hír, hogy hamar lesz lehetőségünk megmutatni, hogy ennél mi jobb csapat vagyunk

Norbert Javorcik: Az első harmadban nem játszottunk jól, fel kellett vennünk a meccs ritmusát. A második harmadtól kezdve már jobbak voltunk, az emberelőnyös és emberhátrányos játékunk is működött. Átvettük az irányítást és nem is engedtük ki a kezünk közül a folytatásban. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel.

Összefoglaló

Lövés 31-38
Védés 34 (89.47 %) : 30 (96.77 %)
Büntetés percek 12-12
Buli elhozatal 27/58 (46.55 %) : 30/58 (51.72 %)

A forduló további eredményei

HC Nové Zámky - MHk32 Liptovsky Mikulas 6-0
HC07 Detva - HC Slovan Bratislava 1-3
HC Kosice - HK Nitra 3-4
HK Poprad - HK Dukla Michalovce 1-2 b.u.

8. HC KošiceHC KOŠICE 11 4 1 1 5 31 29 2 15
10. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA 11 3 1 0 7 30 43 -13 11
11. HK DUKLA TrenčínHK DUKLA TRENČÍN 9 2 0 0 7 21 34 -13 6
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 9 0 0 1 8 18 48 -30 1