Beharangozó 2021. január 8., péntek

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Trenčín 3-7

A Tipos Extraliga 29. fordulójában megrendezett mérkőzésen a HK Dukla Trenčín csapata mindhárom bajnoki pontot elvitte Miskolcról. A találkozó első harmadában a vendégek megszerezték a vezetést, majd a második harmadban ötgólos előnyre tettek szert. A záró játékrészben Osterberg, Magosi és Flick góljaival sikerült közelebb kerülni, de a pontszerzésre már nem maradt esély.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 29.forduló

2021. január 8. 18:30

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Trenčín 3-7 (0-1, 0-4, 3-2)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Martin Korba, Vladimir Snásel, Andrej Bogdan, Ludovit Soltés

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Wehrs, Rauhauser, Rokaly, Vas, Osterberg - Szirányi, Kiss D., Egle, Flick, Anderson - Láda, Murphy, Csányi, Galanisz, Magosi - Vojtkó, Révész, Miskolczi, Lövei, vezetőedző: Dave Allison

HK Dukla Trenčín: Lacovee (Valent) - Ackered, Lemcke, Hecl, Paukovcek, Bezúch - Svec, Rehus, Kukucka, Kettunen, Chromiak - Rajnoha, Ilencik, Valach, Reddick, Berisha - Urban, Sádecky, Svec, Krajc, vezetőedző: Jan Pardavy

Büntetés percek 14-18
Buli elhozatal 31/69 (44.93 %) : 38/69 (55.07 %)

Dave Allison: Szerencsénk volt, hogy Attila jól védett az első harmadban, ő tartott minket a meccsben. Most sok olyan dolgot lehetne mondani, amit holnap nem szívesen hallanál vissza, vagy mondanál újra. Remélhetőleg ez is egy jel a játékosoknak, hogy jobbnak kell lennünk. Beszélhetünk hibákról és felelősségekről, de a végső felelősség az enyém. Nekem kell megértetnem a játékosokkal, hogy ennél jobbnak kell lennünk, minden nap egyre jobbnak kell lennünk. Az ő felelősségük elfogadni a tényeket és a valóságot, ezek pedig ma arcul csaptak minket. A mai még egy fordulópont is lehet, mert látták és érezték, hogy jelenleg egyszerűen nem vagyunk elég jók és ennél jobbnak kell lennünk.

A forduló további eredményei

HC05 Banská Bystrica - HC Nové Zámky 1-4
HK Dukla Michalovce - HC Slovan Bratislava 2-1 b.u.

9. HC Nové ZámkyHC NOVÉ ZÁMKY 28 8 4 4 12 77 75 2 36
11. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA 27 4 4 3 16 68 107 -39 23
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 28 3 0 2 23 65 138 -73 8