Beharangozó 2021. február 7., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - HKM Zvolen 1-5

A Tipos Extraliga 38. fordulójában a HKM Zvolen csapatát fogadta a DVTK Jegesmedvék a Miskolci Jégcsarnokban. A mérkőzés első harmada izgalmas és szoros csatát hozott, majd a második játékrészben a vendégek nyolc perc alatt háromszor is a kapuba találtak. Ezt követően Tokaji Viktor csapata becsülettel támadott a szépítésért, de a záró játékrészben a zólyomiak két gyors góllal lezárták a meccset. A végeredmény az utolsó percben alakult ki Rokaly Szilárd szépítő találatával.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 38. forduló

2021. február 7. 18:00

DVTK Jegesmedvék - HKM Zvolen 1-5 (0-0, 0-3, 0-2)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Peter Loksik, Milan Adamec, Tomas Gegan, Martin Ordzovensky

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Wehrs, Bukor, Walker, Vas, Anderson - Szirányi, Kiss D., Rokaly, Rundqvist, Osterberg - Láda, Vojtkó, Csányi, Galanisz, Magosi - Gőz, Révész, Ritó, Lövei, Miskolczi, vezetőedző: Tokaji Viktor

HKM Zvolen: Rahm - Betker, Kotvan, Bondra, Mikus, Kelemen, Melisko, Melancon, McPherson, Viedensky, Nuutinen, Hrasko, Kubka, Stupka, Zuzin, Kolenic, Gubancok, Hatala, Marcinek, Tibensky, Chlepcok, vezetőedző: Peter Oremus

Büntetés percek 14-12
Buli elhozatal 32/64 (50.00 %) : 32/64 (50.00 %)

Tokaji Viktor: Az első harmadunk jól sikerült, de ezt követően megint vétettünk olyan hibákat, amikből az ellenfél előnybe került és innen nem tudtunk visszajönni. Ekkor az energiaszintünk mélyrepülésbe kezdett, nem tartottuk magunkat a tervhez, ez pedig a meccsünkbe került. A párharcokból nem mi kerültünk ki győztesen, ez pedig megpecsételte a sorsunkat. Ennél sokkal többre vagyunk képesek, a meccs után az öltözőben is megbeszéltük egymás között, hogy ennél sokkal többet kell nyújtanunk egyénileg és csapatként is. A szünet alatt rendbe kell tennünk a fejeket, dolgozni fogunk a részleteken és jobb csapatként akarunk nekivágni az alapszakasz hajrájának.

A játéknap további eredményei

HK Dukla Michalovce - HK Dukla Trencin 2-1 b.u.

8. HC KošiceHC KOŠICE 38 13 7 3 15 109 99 10 56
9. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 BANSKÁ BYSTRICA 38 10 5 3 20 103 131 -28 43
10. HC Nové ZámkyHC NOVÉ ZÁMKY 37 9 4 4 20 91 105 -14 39
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 38 6 0 3 29 87 183 -96 18