Beharangozó 2016. október 30., vasárnap

DVTK tartalék - Tállya 4-0 (3-0)

Kiütéses győzelemmel búcsúzott a Diósgyőri Stadiontól a DVTK tartalék csapata vasárnap. Sütő Szilárd együttese utolsó öt mérkőzéséből négyet megnyert, ez volt zsinórban a harmadik sikerük, így továbbra is magabiztosan lépegetnek előre a tabellán. Boros Gábor duplázott, de Eperjesi Gábor és Szabó II Balázs is betalált.

NB III. Keleti-csoport 13. forduló

DVTK tartalék - Tállya KSE 4-0 (3-0)

Miskolc, Diósgyőri Stadion. 200 néző Játékvezető: Mencsik László (Szarvas László, Nagy Petra)
DVTK tartalék: Bukrán - Bodnár, Mikolka, Oláh B:, Lőrincz - Eperjesi, Szabó I B., Kitl M., Kádas - Griffiths, Boros. Vezetőedző: Sütő Szilárd
Tállya KSE: Tarr - Tóth Sz., Paranai, Németh D., Horváth N., Pataki, Németh B., Irhás, Horváth B., Hutter, Ondó. Vezetőedző: Pachinger János

Csere: Griffiths helyett Szabó II B. a 46., Szabó I B. helyett Szalóczy az 57., Németh B. helyett Tóth A. az 58., Ondó helyett Subert a 70., Kádas helyett Fazekas a 71. percben.
Sárga lap: Németh D. a 23., Szabó II B. az 50., Horváth N. a 72. és Szalóczy a 78. percben.
Gólszerző: Boros (1-0) a 11., Boros (2-0) a 16., Eperjesi (3-0) a 34., Szabó II B. (4-0) az 58. percben.

10. perc: Kitl oldalszabadrúgása okozott kavarodást a tállyai tizenhatoson belül. Végül Kádas rúgott kapura nagy erővel, a kapusról kipattanó labdát pedig Boros Gábor jutatta az alapvonalon túlra. 1-0
16. perc: Kádas nagyszerű labdával indította Griffithst a baloldalon, beadás szerű lövésére Boros Gábor érkezett a hosszú oldalon és az üres kapuba passzolt. 2-0
34. perc: Kádas ugratta ki remekül Eperjesit, aki egy igazítás után 15 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt. 3-0
58. perc: Formás kontratámadás végén Eperjesi futott el a jobb oldalon, a középre adott labdájára Szabó II Balázs érkezett a kapu előtt és bevetődve rúgott gólt. 4-0

Edzői nyilatkozatok

Pachinger János: - Az első félidőben eldőlt a mérkőzés, mert a hazaiak rendkívül hatékony támadójátékot mutattak a mi hathatós közreműködésünknek köszönhetően. Gratulálok a Diósgyőrnek.

Sütő Szilárd: - Nagyon boldog vagyok, hogy ebben a szezonban veretlenül tudtuk lezárni ennek a nagyszerű stadionnak a történetét. A tegnapi mérkőzés komoly károkat okozott a pályában, de a játékosok ezzel nem foglalkoztak és végig nagy akarattal játszva teljesen megérdemelten tartották itthon a három pontot. Gratulálok a csapatomnak.

Szólj hozzá a DVTK hivatalos facebook oldalán!