Beharangozó 2021. július 3., szombat

DVTK - Kisvárda 3-2 (1-0)

Kondás Elemér győzelemmel mutatkozott be a DVTK kispadján szombaton, miután a piros-fehérek tíz saját nevelésű játékossal a keretükben legyőzték az élvonalban szereplő Kisvárdát. A diósgyőrieknél Asmir Suljić, a kölcsönből visszatérő Zsolnai Richárd, valamint a legfrissebb igazolás, Könyves Norbert volt eredményes.

Diósgyőri VTK - Kisvárda Master Good 3-2 (1-0)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Rúsz Márton (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
DVTK 1. félidő: Póser - Eperjesi, Hegedűs J., Szűcs K. - Kispál, Szeles, Zsolnai, Bokros Sz. - Makrai, Hornyák, Molnár G.
DVTK 2. félidő: Póser (Bánhegyi, 75.) - Orosz D., Karan, Szatmári, Bárdos - Zsemlye, Németh M., Oláh B. - Suljić, Könyves, Jurek. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Kisvárda 1. félidő: Odyntsov - Hej, Prenga, Kravchenko, Leoni - Karabelyov, Simović - Navrátil, Bumba, Czérna - Horváth Z.
Kisvárda 2. félidő: Dombó - Khimich, Rubus, Ćirković, Sikorszki - Zlićić, Ötvös - Gosztonyi (Mesanović, 70.), Camaj, Nagy M. K. - Jelena. Vezetőedző: Joao Janeiro

Sárga lap: Rubus az 58., Ötvös a 80. percben.
Gólszerző: Zsolnai (1-0) a 42., Jelena (1-1) a 47., Könyves (2-1 - tizenegyesből) az 56., Suljić (3-1) a 65., Ötvös (3-2) a 85. percben.

42. perc: Makrai Gábor bal oldali szögletét Odyntsev kiöklözte, a 16-os előterében Zsolnai Richárd megszerezte, és rádőlve ballal a kapu bal oldalába bombázott, 1-0

47. perc: Jelena Richárd csapott le egy rossz hazaadásra, és nem hibázott ziccerben, 1-1

56. perc: Asmir Suljić lecsapott egy keresztlabdára, betört a 16-oson belülre, ahol felvágták, 11-es a DVTK javára. Könyves Norbert a kapu jobb oldalába bombázott, Dombónak esélye sem volt, 2-1

65. perc: Asmir Suljić vezette balról előre és befelé a labdát,  Németh Máriónak passzolt a 16-os előterében, aki a védők fölött belöbbölte a továbbfutó társának. Asmir Suljić pedig egyből a hálóba emelte Dombó fölött, 3-1

85. perc: Vendég szabadrúgás 23 méterről, Ötvös Bence lövése a kapu jobb oldalában landolt, 3-2

Kondás Elemér: Első felkészülési mérkőzésnek tökéletesen megfelelt a mai találkozó. Az első félidőben az ellenfelünk jobb volt, többet birtokolták a labdát, viszont nekünk is ugyanúgy megvoltak a helyzeteink. Sok új játékosunk van, akiknek még szokniuk kell egymást. A második játékrészben mi voltunk a jobbak, két elkerülhető gólt ajándékoztunk a Kisvárdának, ugyanakkor rúgtunk is szép gólokat. Összességében ma az volt a legfontosabb, hogy a játékosok mérkőzésterhelést kapjanak és szokják egymást egy jó ellenféllel szemben. Az csak külön öröm, hogy győzni tudtunk.