Beharangozó 2021. július 7., szerda

Békéscsaba - DVTK 1-4 (0-2)

Több mint fél órát emberhátrányban játszva is magabiztosan győzött a Békéscsaba ellen Telkiben a DVTK labdarúgó csapata. A piros-fehérek így a Kisvárda elleni győzelem után a második felkészülési mérkőzésüket is megnyerték. A találkozón ezúttal kilenc saját nevelésű játékos kapott szerepet.

Békéscsaba 1912 Előre - Diósgyőri VTK 1-4 (0-2)

Telki, MLSZ Edzőközpont, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Solymosi Péter (Szert Balázs, Mayer Gábor)
Békéscsaba 1. félidő: Krnács - Nagy S., Albert I., Bora, Mikló, Sipos G., Horváth P., Ilyés T., Lukács R., Máris, Varga Sz.
Békéscsaba 2. félidő: Laky - Puskás G., Fazekas L., Farkas M., Tóth B., Mészáros M., Hodonicki, Kitl M., Kovács Á., Paudits, Gránicz. Vezetőedző: Preisinger Sándor
DVTK 1. félidő: Póser - Eperjesi, Szatmári, Hegedűs J., Bárdos - Zsemlye, Szeles - Jurek, Zsolnai, Suljić - Hornyák
DVTK 2. félidő: Borsos - Polgár, Karan, Szűcs K. - Orosz D., Kispál, Németh, Oláh B., Bokros - Makrai, Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér

Gólszerző: Eperjesi (0-1) a 8., Zsemlye (0-2) a 47., Gránicz (1-2) a 64., Karan (1-3) a 71., Makrai (1-4 – tizenegyesből) a 107. percben.

8. perc: Egy szép akció végén Jurek Gábor passzolt Eperjesi Gáborhoz, aki az alapvonal közeléből kapura lőtt, lövése pedig Krnács kapus lábáról pattant a hálóba. 0-1

47. perc: Zsolnai Richárd végzett el egy szabadrúgást 30 méterre a csabai kaputól, a labda szép ívet írt le, az ötös vonalán pedig Zsemlye Balázs emelkedett a legmagasabbra és tisztán fejelte a kapuba a játékszert. 0-2

64. perc: Szűcs Kornél szabálytalankodott a 16-oson belül. Gránicz Patrik állt a megítélt tizenegyeshez és magabiztosan értékesítette azt. 1-2

71. perc: Szép diósgyőri kontra. Könyves, Kispál, Makrai volt a labda útja, utóbbi lövését a csabai kapus bravúrral védte. Szöglet. A sarokrúgást Németh Márió végezte el, Dejan Karan pedig nyolc méterről, a jobb oldali kapufát is érintve fejjel juttatta a labdát a kapuba. 1-3

87. perc: Orosz Donát sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot, így a DVTK a hátralévő bő félórában emberhátrányban játszik.

107. perc: Oláh Bálinttal szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül, a jogosan megítélt tizenegyest Makrai Gábor lőtte félmagasan a kapu közepébe. 1-4

Kondás Elemér: - A mérkőzés újra tökéletesen szolgálta a felkészülésünket. Az, hogy 2x60 percet játszottunk szintén jó volt, hiszen legutóbb 2x45 perces meccsünk volt. Annak ellenére, hogy hétfőn két edzés volt, tegnap is edzettünk és utaztunk is, valamint az utolsó 30 percet emberhátrányban játszottuk. Elégedett voltam a játékosok hozzáállásával. a mutatott játék pedig az időszaknak megfelelő. Nagyon meleg volt, de ilyenkor jön az akaraterő, amit elő kell venni és ezzel sem volt probléma. Láttam nagyon szép dolgokat, nyilván vannak hibák, amiket javítani kell, de hiba mindig van, amikor az ember dolgozik. A bajnokságban is lesznek hibák, de ki kell javítani, azért, hogy napról-napra jobbak legyünk.